Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Laxaleken 2010    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Halmstad    Utskriftstid  20:24   
  Arrangör  SK Laxen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  2010-05-28         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Herrar, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Robin Andréasson  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap    59.91  2:03.71  3:07.95    4:09.46   
Carl Leander  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:01.61  2:06.94  3:12.03    4:17.34   
Tim Arnesen  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:03.60  2:09.57  3:16.19    4:21.01   
Johannes Lampela  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:01.57  2:07.05  3:14.62    4:22.31   
Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    1:02.88  2:09.84  3:17.04    4:22.41   
Joakim Hvalgren  1993  Södertörns Simsällskap    1:01.97  2:09.57  3:17.89    4:24.95   
André Magnusson  1990  Spårvägens Simförening    1:02.51  2:09.30  3:17.34    4:25.68   
Adrian Johannesson  1995  Simklubben Elfsborg    1:01.78  2:10.39  3:19.65    4:26.08   
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:00.54  2:08.21  3:17.88    4:26.66   
10  Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    1:04.04  2:13.18  3:22.28    4:31.62   
11  Nils Montalva  1993  Simklubben S 02    1:04.42  2:12.83  3:23.14    4:32.86   
12  Andreas Bunæs  1995  Haldens Svømmeklub    1:03.80  2:13.52  3:23.21    4:33.05   
13  John Olsson  1995  Simklubben Laxen    1:04.00  2:17.76  3:28.84    4:37.83   
14  Linus Wannebro  1995  Kristianstads SLS    1:07.87  2:20.86  3:32.52    4:38.69   
15  Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    1:06.53  2:18.24  3:30.40    4:40.79   
16  Fredrik Pålsson  1975  Simklubben Laxen    1:07.08  2:19.10  3:30.44    4:42.67   
17  Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    1:07.83  2:20.73  3:32.26    4:43.06   
18  Alexander Söderman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:04.45  2:15.75  3:29.33    4:44.04   
19  Viktor Kertes  1996  Ängelholms Simsällskap    1:08.08  2:21.74  3:34.26    4:44.85   
20  Robert O´gorman  1995  Simklubben S 02    1:06.59  2:20.21  3:33.10    4:45.03   
21  Oscar Pettersson  1994  Simklubben S 02    1:06.79  2:18.41  3:32.42    4:45.69   
22  Viktor Näsman  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:07.37  2:18.58  3:31.89    4:46.38   
23  Alex Diep  1995  Kristianstads SLS    1:08.42  2:22.96  3:35.55    4:46.88   
24  Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen    1:07.81  2:23.06  3:36.91    4:47.87   
25  Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen    1:08.38  2:24.28  3:39.27    4:50.68   
26  Elias Gausel  1996  Simklubben S 02    1:09.28  2:24.51  3:39.64    4:51.29   
27  Olof Nilsson  1993  Kristianstads SLS    1:09.64  2:23.51  3:39.87    4:56.97   
28  Johan Jönsson  1995  Simklubben Hajen    1:10.78  2:26.80  3:43.01    4:57.66   
29  Andreas Andersson  1992  Simklubben Laxen    1:07.20  2:24.89  3:43.83    4:58.52   
30  Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    1:11.70  2:29.42  3:46.69    5:00.66   
31  David Larsson  1996  Kalmar Simsällskap    1:11.27  2:28.49  3:45.97    5:01.86   
32  Eddie Lu  1994  Kristianstads SLS    1:10.19  2:26.92  3:45.01    5:02.91   
33  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    1:10.11  2:28.05  3:46.95    5:03.91   
34  Joakim Bresche  1994  Varberg-Falkenberg Sim    1:11.01  2:27.18  3:46.36    5:04.64   
35  Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02    1:11.58  2:29.76  3:48.16    5:05.90   
36  Ole Marius Bunæs  1997  Haldens Svømmeklub    1:12.09  2:30.79  3:50.85    5:07.19   
37  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    1:14.99  2:35.71  3:54.78    5:12.68   
38  Pontus Johansson  1994  Simklubben Elfsborg    1:13.84  2:34.12  3:54.33    5:13.13   
39  Stefan Aminoff  1962  Simklubben Hajen    1:14.49  2:34.82  3:55.32    5:13.22   
40  Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap    1:18.17  2:42.85  4:07.99    5:27.94   
41  Alexander Lundgren  1997  Kalmar Simsällskap    1:17.20  2:40.85  4:06.60    5:29.25   
42  Edvin Ardö  1997  Simklubben Laxen    1:20.30  2:46.09  4:10.43    5:29.66   
43  Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap    1:17.94  2:42.95  4:10.15    5:30.85   
44  Juel Petter Bergseth  1997  Haldens Svømmeklub    1:16.28  2:41.63  4:08.37    5:33.69   
45  Linus Bergman  1996  Simklubben Laxen    1:17.08  2:44.40  4:13.32    5:39.51   
46  Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02    1:18.16  2:45.27  4:15.54    5:41.27   
47  Philip Bergstedt  1998  Alingsås SLS    1:17.24  2:45.45  4:17.09    5:45.28   
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
Gren 2, 400m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    1:05.84  2:15.33  3:25.31    4:34.90   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:07.22  2:16.88  3:26.98    4:35.77   
Anna Jonsson  1993  Simklubben Hajen    1:08.07  2:20.61  3:32.92    4:43.88   
Elise Löfgren  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:09.17  2:20.96  3:33.46    4:44.20   
Anna Ringborg  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:07.69  2:19.44  3:32.84    4:45.77   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    1:07.07  2:20.38  3:34.31    4:46.74   
Anna Sirenius Lundberg  1994  Simklubben S 02    1:07.84  2:20.16  3:33.82    4:48.20   
Erika Sköldberg  1996  Alingsås SLS    1:08.95  2:23.71  3:38.15    4:51.12   
Anna Forsstrøm  1994  Haldens Svømmeklub    1:09.51  2:25.39  3:40.70    4:52.36   
10  Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:08.01  2:21.91  3:37.87    4:52.66   
11  Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap    1:09.59  2:25.23  3:41.84    4:55.12   
12  Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim    1:09.71  2:26.20  3:42.38    4:55.74   
13  Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02    1:09.50  2:24.68  3:42.54    4:58.48   
14  Isabel Svensson  1989  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:10.79  2:27.24  3:44.47    4:58.82   
15  Hanne Otzen  1993  S71    1:07.88  2:23.35  3:41.97    4:59.77   
16  Sandra Franzén  1989  Simklubben Laxen    1:09.25  2:23.72  3:41.92    5:01.01   
17  Elin Persson  1995  Kristianstads SLS    1:11.73  2:29.40  3:46.64    5:01.72   
18  Nora Næss  1993  Haldens Svømmeklub    1:11.65  2:29.85  3:47.73    5:03.04   
19  Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim    1:10.72  2:28.90  3:47.64    5:03.95   
20  Josephine Wiberg  1990  S71    1:10.13  2:28.07  3:46.62    5:04.74   
21  Emelie Quander  1995  Simklubben Laxen    1:11.98  2:31.07  3:51.88    5:08.59   
22  Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    1:13.00  2:33.78  3:54.41    5:09.23   
23  Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    1:13.95  2:33.77  3:53.72    5:09.24   
24  Lina Berg  1996  Simklubben S 02    1:14.59  2:34.27  3:54.04    5:09.47   
25  Hanna Erléus  1997  Simklubben S 02    1:12.61  2:32.15  3:52.48    5:10.60   
26  Victoria Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    1:14.00  2:33.77  3:55.54    5:11.74   
27  Alexandra Rolf  1997  Simklubben Laxen    1:15.54  2:35.74  3:56.09    5:12.27   
28  Johanna Cavalli  1996  Simklubben Laxen    1:13.67  2:34.98  3:55.40    5:14.10   
29  Natalie Ylitalo  1995  Simklubben S 02    1:13.93  2:33.75  3:55.40    5:15.71   
30  Hanna Schariot  1993  Simklubben S 02    1:13.24  2:34.67  3:56.64    5:18.04   
31  Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim    1:14.13  2:37.20  4:00.21    5:19.89   
32  Alexandra Horvath  1994  Simklubben S 02    1:15.93  2:36.85  3:59.95    5:21.85   
33  Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap    1:17.16  2:40.34  4:02.69    5:22.34   
34  Maja Duveborn  1995  Kristianstads SLS    1:12.21  2:34.77  3:59.09    5:22.87   
35  Josefine Karlsson  1997  Varberg-Falkenberg Sim    1:17.60  2:41.27  4:04.10    5:22.93   
36  Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    1:15.40  2:39.58  4:02.59    5:23.35   
37  Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen    1:20.25  2:45.08  4:07.40    5:28.73   
38  Jenny Blom  1995  Kristianstads SLS    1:14.50  2:37.68  4:03.55    5:29.24   
39  Hanna Nilsson  1996  Kristianstads SLS    1:18.22  2:44.44  4:09.02    5:30.02   
40  Natalie Lundgren  1996  Simklubben Hajen    1:18.84  2:42.55  4:06.83    5:30.92   
41  Cecilia Johansson  1995  Varberg-Falkenberg Sim    1:16.52  2:41.47  4:07.89    5:31.01   
42  Camilla Cavalli  1997  Simklubben Laxen    1:22.61  2:47.98  4:12.00    5:31.13   
43  Amanda Axelsson  1992  Kalmar Simsällskap    1:15.70  2:40.81  4:07.13    5:31.45   
44  Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim    1:16.82  2:42.75  4:10.57    5:32.90   
45  Emilia Ernstsson  1996  S71    1:18.28  2:44.57  4:11.29    5:35.95   
46  Hai Phuong Do  1995  Simklubben Laxen    1:19.10  2:45.71  4:12.49    5:37.51   
47  Sofia Karlborg  1996  Simklubben Laxen    1:18.62  2:45.23  4:12.74    5:39.73   
48  Victoria Nilsson  1997  Simklubben Laxen    1:21.05  2:48.94  4:16.18    5:40.57   
49  Emma Seijsing  1994  Kalmar Simsällskap    1:18.75  2:46.34  4:14.32    5:41.57   
50  Jessica Åhlund  1991  Simklubben Laxen    1:19.65  2:47.31  4:15.59    5:42.09   
51  Linnea Kaldrup  1996  Simklubben S 02    1:19.14  2:47.25  4:16.93    5:43.33   
52  Jennifer Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    1:19.40  2:46.73  4:16.42    5:45.81   
53  Isabell Bjerregaard  1997  Haldens Svømmeklub    1:22.78  2:50.90  4:19.38    5:46.50   
54  Malin Johansson  1996  Kalmar Simsällskap    1:20.29  2:49.23  4:19.47    5:47.06   
55  Jelena Dukic  1996  Simklubben Laxen    1:21.05  2:48.40  4:17.91    5:47.14   
56  Sandra Wivestrand  1998  Alingsås SLS    1:23.19  2:53.28  4:22.78    5:47.36   
57  Sara Karlborg  1996  Simklubben Laxen    1:22.02  2:51.67  4:22.08    5:48.22   
58  Natalie Harackiewicz  1997  Haldens Svømmeklub    1:25.50  2:56.50  4:25.22    5:51.33   
59  Cajsa Ljunggren  1998  Kalmar Simsällskap    1:23.69  2:54.73  4:25.22    5:51.40   
60  Helene Hafsrød Fredriksen  1997  Haldens Svømmeklub    1:24.13  2:55.92  4:27.29    5:54.89   
61  Marika Holmefalk  1995  Varberg-Falkenberg Sim    1:23.13  2:57.57  4:32.90    6:04.31   
62  Nina Eklund  1997  Simklubben Laxen    1:26.15  3:00.97  4:34.25    6:06.40   
63  Julia Hakesjö  1997  Kalmar Simsällskap    1:25.68  2:59.08  4:34.71    6:07.30   
                     
 
Gren 3, 4X100m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Spårvägen Sim Lag 1  2000  Spårvägens Simförening            4:14.73   
  Stefan Sandberg  1987      1:04.51        1:04.51   
  Erik Trybom  1984      1:11.99        2:16.50   
  Christoffer Stolt  1987      1:01.60        3:18.10   
  André Magnusson  1990      56.63        4:14.73   
                     
SK Laxen 1  Simklubben Laxen            4:17.25   
  Robin Henriksson  1987      1:05.92        1:05.92   
  Isak Ladeborn  1988      1:05.95        2:11.87   
  Fredrik Pålsson  1975      1:06.70        3:18.57   
  Joakim Jonasson  1987      58.68        4:17.25   
                     
S02 Lag 1  Simklubben S 02            4:30.48   
  Filip Holmqvist  1994      1:07.02        1:07.02   
  Oscar Pettersson  1994      1:18.88        2:25.90   
  Robert O´gorman  1995      1:07.22        3:33.12   
  Martin Janson  1994      57.36        4:30.48   
                     
S 71 Lag 2  1992  S71            4:31.00   
  Daniel Lundahl  1991      1:03.56        1:03.56   
  Kristofer Gustavsson  1993      1:17.31        2:20.87   
  Johannes Kärki  1993      1:03.42        3:24.29   
  Max Åfeldt  1995      1:06.71        4:31.00   
                     
Lag 1 SK Hajen  2000  Simklubben Hajen            4:31.70   
  Adam Nylin  1992      1:13.42        1:13.42   
  Jakob Christerson  1992      1:16.38        2:29.80   
  Markus Olsson  1991      1:03.01        3:32.81   
  Kalle Jonsson  1990      58.89        4:31.70   
                     
Varberg 1  Varberg-Falkenberg Sim            4:33.29   
  Alfred Larsson  1994      1:12.72        1:12.72   
  Gustav Andersson  1994      1:18.36        2:31.08   
  Pontus Palmqvist  1991      57.84        3:28.92   
  Joakim Bresche  1994      1:04.37        4:33.29   
                     
SK Elfsborg Lag 2 Pojk  2005  Simklubben Elfsborg            4:34.16   
  Adrian Johannesson  1995      1:10.18        1:10.18   
  Fredrik Olsson  1994      1:13.76        2:23.94   
  Alexander Berggren  1994      1:09.91        3:33.85   
  Arwid Anesten  1995      1:00.31        4:34.16   
                     
Kalmar Lag 1 Kalmar  1987  Kalmar Simsällskap            4:34.71   
  John Classon  1995      1:11.69        1:11.69   
  Albin Goodwin  1991      1:12.19        2:23.88   
  David Larsson  1996      1:11.96        3:35.84   
  Martin Åsenius  1994      58.87        4:34.71   
                     
SK Laxen 2  Simklubben Laxen            4:42.79   
  John Olsson  1995      1:08.56        1:08.56   
  Alfred Bjärudd  1996      1:20.11        2:28.67   
  Andreas Andersson  1992      1:12.34        3:41.01   
  Mikael Blum  1995      1:01.78        4:42.79   
                     
10  SK Laxen 3  Simklubben Laxen            5:00.79   
  Gustav Norberg-Pettersson  1996      1:20.52        1:20.52   
  Erik Rothman  1992      1:24.22        2:44.74   
  Timmie Rydberg  1996      1:14.31        3:59.05   
  Manfred Eriksson  1991      1:01.74        5:00.79   
                     
11  Lag 2 SK Hajen  1971  Simklubben Hajen            5:06.24   
  Johan Jönsson  1995      1:16.59        1:16.59   
  Martin Rogmark  1996      1:31.02        2:47.61   
  Dag Gustafson  1992      1:12.43        4:00.04   
  Per Christerson  1995      1:06.20        5:06.24   
                     
12  Kalmar Lag 2 Kalmar  1987  Kalmar Simsällskap            5:13.78   
  Stefan Tran  1995      1:18.46        1:18.46   
  Elias Axelsson  1996      1:28.00        2:46.46   
  Gabriel Lindeby  1995      1:14.43        4:00.89   
  Alexander Lundgren  1997      1:12.89        5:13.78   
                     
Ksls  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
S02 Lag 2  Simklubben S 02            DSQ   
                     
SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
                     
 
Gren 4, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
S02 Lag 1  Simklubben S 02            4:44.77   
  Tilde Lundmark  1995      1:10.71        1:10.71   
  Lina Berg  1996      1:21.77        2:32.48   
  Anna Sirenius Lundberg  1994      1:10.45        3:42.93   
  Ebba Hellström  1992      1:01.84        4:44.77   
                     
SK Laxen 1  Simklubben Laxen            4:47.72   
  Ida Pettersson  1993      1:14.13        1:14.13   
  Anna Kubicka  1989      1:21.42        2:35.55   
  Malin Ekstrand  1991      1:05.83        3:41.38   
  Sandra Franzén  1989      1:06.34        4:47.72   
                     
Lag 1 SK Hajen  1971  Simklubben Hajen            4:55.84   
  Stephanie Aminoff  1995      1:16.54        1:16.54   
  Felicia Caesar  1990      1:24.07        2:40.61   
  Beatrice Svensson  1992      1:09.79        3:50.40   
  Anna Jonsson  1993      1:05.44        4:55.84   
                     
SK Elfsborg Lag 1 Flick  2005  Simklubben Elfsborg            4:58.78   
  Lovisa Linderholm  1994      1:14.56        1:14.56   
  Viktoria Nyberg  1991      1:25.56        2:40.12   
  Natalie Mirsch  1991      1:10.25        3:50.37   
  Angelica Yngvesson  1996      1:08.41        4:58.78   
                     
Lag 1 Kalmar  1984  Kalmar Simsällskap            4:59.65   
  Martina Johansson  1994      1:13.17        1:13.17   
  Tilda Lindgren  1997      1:24.22        2:37.39   
  Patricia Zonta-Gustavsson  1994      1:16.21        3:53.60   
  Isabell Heiding  1996      1:06.05        4:59.65   
                     
S02 Lag 2  Simklubben S 02            4:59.98   
  Amanda Zetterström  1994      1:13.34        1:13.34   
  Klara Simonsson  1995      1:22.05        2:35.39   
  Julia Bellvik  1996      1:17.48        3:52.87   
  Natalie Ylitalo  1995      1:07.11        4:59.98   
                     
Varberg 1  Varberg-Falkenberg Sim            5:02.76   
  Elin Palmqvist  1995      1:18.62        1:18.62   
  Josefine Karlsson  1997      1:23.40        2:42.02   
  Nike Kruners  1996      1:16.86        3:58.88   
  Elin Kvarnemar  1995      1:03.88        5:02.76   
                     
Lag 2 SK Hajen  1971  Simklubben Hajen            5:03.10   
  Hanna Nilsson  1995      1:13.39        1:13.39   
  Anna Hovenberg  1995      1:29.41        2:42.80   
  Elin Lundgren  1995      1:14.01        3:56.81   
  Isabella Kharraziha  1995      1:06.29        5:03.10   
                     
S 71 Lag 1  1992  S71            5:03.53   
  Hanh Chau  1992      1:17.23        1:17.23   
  Julia Wiberg  1992      1:26.74        2:43.97   
  Josephine Wiberg  1990      1:14.03        3:58.00   
  Hanne Otzen  1993      1:05.53        5:03.53   
                     
10  SK Laxen 2  Simklubben Laxen            5:10.14   
  Lejla Ladjarevic  1993      1:18.22        1:18.22   
  Olivia Bång  1994      1:24.44        2:42.66   
  Emelie Quander  1995      1:19.04        4:01.70   
  Felicia Torbjörnsson  1995      1:08.44        5:10.14   
                     
11  Varberg 2  Varberg-Falkenberg Sim            5:11.85   
  Julia Westholm  1994      1:19.89        1:19.89   
  Jennifer Karlsson  1994      1:28.57        2:48.46   
  Ida Laurén  1994      1:13.99        4:02.45   
  Victoria Karlsson  1994      1:09.40        5:11.85   
                     
12  Ksls Lag 1  Kristianstads SLS            5:15.07   
  Hanna Nilsson  1996      1:27.98        1:27.98   
  Elin Persson  1995      1:29.72        2:57.70   
  Mette Karlsson  1995      1:11.14        4:08.84   
  Annie Lindström  1996      1:06.23        5:15.07   
                     
13  Ksls Lag 2  Kristianstads SLS            5:16.40   
  Rebecka Hjertstrand  1994      1:16.90        1:16.90   
  Maja Duveborn  1995      1:30.41        2:47.31   
  Isabelle Enderle  1994      1:18.47        4:05.78   
  Jenny Blom  1995      1:10.62        5:16.40   
                     
14  Lag 2 Kalmar  1987  Kalmar Simsällskap            5:19.09   
  Josefin Lewton  1997      1:18.47        1:18.47   
  Linnea Wranå  1998      1:31.20        2:49.67   
  Miranda Arvidsson  1998      1:21.25        4:10.92   
  Amanda Axelsson  1992      1:08.17        5:19.09   
                     
15  SK Laxen 3  Simklubben Laxen            5:21.53   
  Johanna Cavalli  1996      1:20.28        1:20.28   
  Jessica Åhlund  1991      1:28.41        2:48.69   
  Kajsa Bengtsson  1997      1:21.58        4:10.27   
  Alexandra Rolf  1997      1:11.26        5:21.53   
                     
16  Hsk Jenter 1  Haldens Svømmeklub            5:24.93   
  Isabell Bjerregaard  1997      1:30.60        1:30.60   
  Cecilie Hafsrød Fredrikse  1994      1:31.77        3:02.37   
  Nora Næss  1993      1:14.39        4:16.76   
  Anna Forsstrøm  1994      1:08.17        5:24.93   
                     
17  S02 Lag 3  Simklubben S 02            5:25.23   
  Alexandra Horvath  1994      1:23.84        1:23.84   
  Hanna Schariot  1993      1:31.27        2:55.11   
  Hanna Erléus  1997      1:24.18        4:19.29   
  Erica Dahlgren  1997      1:05.94        5:25.23   
                     
18  Lag 4 Kalmar  1980  Kalmar Simsällskap            5:39.34   
  Matilda Olsén  1994      1:21.39        1:21.39   
  Sofie Jaensson  1997      1:32.43        2:53.82   
  Issabella Hong  1998      1:31.39        4:25.21   
  Klara Ohlson  1997      1:14.13        5:39.34   
                     
19  Lag 3 Kalmar  1986  Kalmar Simsällskap            5:43.39   
  Malin Johansson  1996      1:27.52        1:27.52   
  Cajsa Ljunggren  1998      1:33.24        3:00.76   
  Ellen Lindeby  1999      1:32.75        4:33.51   
  Sally Goodwin  1994      1:09.88        5:43.39   
                     
Spårvägen Sim Lag 1  2000  Spårvägens Simförening            4:34.20  EXTRA 
  Natasha Sundin  1990      1:06.88        1:06.88   
        1:18.56        2:25.44   
  Cecilia Malmgren  1989      1:07.72        3:33.16   
  Anna Åhlin  1991      1:01.04        4:34.20   
                     
                     
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:06.53        2:21.08   
Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg    1:10.84        2:29.03   
Ida Pettersson  1993  Simklubben Laxen    1:12.95        2:30.98   
Anna Sirenius Lundberg  1994  Simklubben S 02    1:12.06        2:34.47   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:13.48        2:34.87   
Josephine Wiberg  1990  S71    1:14.50        2:37.51   
Cecilia Malmgren  1989  Spårvägens Simförening    1:12.90        2:39.55   
Julia Wiberg  1992  S71    1:12.82        2:39.68   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    1:14.94        2:42.36   
10  Natalie Mirsch  1991  Simklubben Elfsborg    1:16.56        2:43.09   
11  Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim    1:17.96        2:45.70   
12  Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    1:19.81        2:51.30   
13  Hanna Erléus  1997  Simklubben S 02    1:22.54        2:54.71   
14  Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen    1:25.32        2:57.18   
15  Helén Lange  1996  Älmhults Simsällskap    1:18.77        2:57.98   
16  Viktoria Petersson  1993  Simklubben Poseidon    1:21.26        2:58.73   
17  Alexandra Rolf  1997  Simklubben Laxen    1:25.75        3:03.07   
18  Anna Forsstrøm  1994  Haldens Svømmeklub    1:28.04        3:03.73   
19  Hanna Cederholm  1997  Simklubben Laxen    1:35.78        3:22.68   
                     
 
Gren 6, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Pontus Palmqvist  1991  Varberg-Falkenberg Sim    1:03.32        2:14.56   
Joakim Hvalgren  1993  Södertörns Simsällskap    1:04.52        2:19.33   
Gustav Andersson  1993  Ängelholms Simsällskap    1:06.43        2:28.34   
Linus Wannebro  1995  Kristianstads SLS    1:09.46        2:28.63   
Nils Montalva  1993  Simklubben S 02    1:10.30        2:29.79   
Andreas Bunæs  1995  Haldens Svømmeklub    1:13.07        2:36.36   
Jacob W. Berger  1996  Haldens Svømmeklub    1:14.59        2:38.11   
David Larsson  1996  Kalmar Simsällskap    1:15.95        2:39.86   
Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    1:16.05        2:42.31   
10  Niclas Hvalgren  1995  Södertörns Simsällskap    1:20.39        2:47.46   
11  Max Svedlund-Selander  1996  Lysekils Simsällskap    1:25.59        3:00.95   
12  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen    1:23.82        3:08.03   
13  Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen    1:30.53        3:15.04   
14  Simon Bodestig  1996  Lysekils Simsällskap    1:29.74        3:23.15   
Andreas Welander  1985  Danderyds Sim Club For Swimmin            DSQ   
Eddie Lu  1994  Kristianstads SLS            DSQ   
Pontus Jörgensen  1994  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap            1:17.35   
Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap            1:18.62   
Emilie Olsen Bakke  1998  Asker Svømmeklubb            1:20.34   
Issabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap            1:21.98   
Marthe Østlyngen Dalan  1998  Asker Svømmeklubb            1:27.60   
Cajsa Ljunggren  1998  Kalmar Simsällskap            1:28.32   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap            1:29.76   
Sandra Wivestrand  1998  Alingsås SLS            1:30.98   
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            1:32.14   
10  Therese Wibrink  1998  Alingsås SLS            1:32.20   
11  Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            1:33.43   
12  Matilda Holström  1998  Simklubben Elfsborg            1:35.33   
13  Sandra Lange  1999  Älmhults Simsällskap            1:41.55   
14  Ella Fagerström  1998  Simklubben S 02            1:41.63   
15  Josefine Pålsson  1999  Simklubben Laxen            1:45.21   
16  Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg            1:47.09   
17  Moa Bergstedt  2000  Simklubben Laxen            2:00.61   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap            1:18.27   
Hanna Erléus  1997  Simklubben S 02            1:21.16   
Astrid Johansson  1997  Simklubben S 02            1:22.86   
Josefine Karlsson  1997  Varberg-Falkenberg Sim            1:23.10   
Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen            1:25.21   
Ingelin Elisabeth Lima  1997  Asker Svømmeklubb            1:25.30   
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02            1:25.57   
Sofie Jaensson  1997  Kalmar Simsällskap            1:28.55   
Sunniva Feng Høyer  1997  Asker Svømmeklubb            1:28.56   
10  Klara Ohlson  1997  Kalmar Simsällskap            1:28.67   
11  Julia Hakesjö  1997  Kalmar Simsällskap            1:28.78   
12  Mathilda Emilsson  1997  Älmhults Simsällskap            1:29.05   
13  Isabell Bjerregaard  1997  Haldens Svømmeklub            1:29.14   
14  Solveig Tellevik  1997  Asker Svømmeklubb            1:29.94   
15  Linnéa Andersson  1997  Simklubben Laxen            1:30.18   
16  Sophie Antonsson  1997  Simklubben S 02            1:31.25   
17  Anne Håbjørg Lysvåg  1997  Asker Svømmeklubb            1:34.30   
18  Helene Hafsrød Fredriksen  1997  Haldens Svømmeklub            1:34.41   
19  Hanna Thomas  1997  Simklubben Elfsborg            1:38.44   
20  Natalie Harackiewicz  1997  Haldens Svømmeklub            1:38.67   
21  Nina Eklund  1997  Simklubben Laxen            1:39.01   
22  Benedicte Balslev  1997  Varberg-Falkenberg Sim            1:43.21   
23  Emma Helgesson  1997  Simklubben Elfsborg            1:55.05   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erika Sköldberg  1996  Alingsås SLS            1:15.21   
Johanna Skoglund  1996  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            1:17.59   
Amanda Hörberg-Zdanowski  1996  Simklubben Poseidon            1:17.88   
Alma Dahlberg  1996  Ängelholms Simsällskap            1:18.52   
Johanna Cavalli  1996  Simklubben Laxen            1:18.66   
Jenny Sjölund  1996  Kalmar Simsällskap            1:19.35   
Isabell Heiding  1996  Kalmar Simsällskap            1:20.29   
Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim            1:21.94   
Helén Lange  1996  Älmhults Simsällskap            1:21.98   
10  Angelica Yngvesson  1996  Simklubben Elfsborg            1:22.17   
11  Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02            1:23.00   
12  Hanna Rydén  1996  Alingsås SLS            1:23.44   
13  Lina Berg  1996  Simklubben S 02            1:24.25   
14  Linnea Kaldrup  1996  Simklubben S 02            1:24.41   
15  Frida Persson  1996  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            1:24.64   
16  Malin Johansson  1996  Kalmar Simsällskap            1:24.79   
17  Emilia Ernstsson  1996  S71            1:25.17   
18  Ebba Engström  1996  Varberg-Falkenberg Sim            1:25.75   
19  Emelie Shehadeh  1996  Simklubben Laxen            1:25.91   
20  Sophia Zellén  1996  Alingsås SLS            1:26.81   
21  Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim            1:28.70   
22  Sofia Karlborg  1996  Simklubben Laxen            1:29.08   
23  Louise Johansson  1996  Simklubben Elfsborg            1:29.82   
24  Caroline van Mulders  1996  Simklubben Elfsborg            1:30.22   
25  Hanna Nilsson  1996  Kristianstads SLS            1:30.94   
26  Magdalena Holmefalk  1996  Varberg-Falkenberg Sim            1:31.28   
27  Pernille Kristiane Skavan  1996  Asker Svømmeklubb            1:32.07   
28  Henriette Solem Signebøen  1996  Haldens Svømmeklub            1:33.01   
29  Sara Karlborg  1996  Simklubben Laxen            1:33.59   
30  Jelena Dukic  1996  Simklubben Laxen            1:34.77   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg            1:08.64   
Anna Sirenius Lundberg  1994  Simklubben S 02            1:10.54   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02            1:11.30   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02            1:12.42   
Martina Johansson  1994  Kalmar Simsällskap            1:13.53   
Victoria Johnsson  1994  Älmhults Simsällskap            1:13.57   
Hanna Nilsson  1995  Simklubben Hajen            1:14.34   
Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg            1:15.84   
Stephanie Aminoff  1995  Simklubben Hajen            1:16.50   
10  Rebecka Hjertstrand  1994  Kristianstads SLS            1:17.37   
11  Victoria Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            1:17.56   
12  Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim            1:17.59   
13  Julia Westholm  1994  Varberg-Falkenberg Sim            1:19.51   
14  Felicia Torbjörnsson  1995  Simklubben Laxen            1:20.30   
15  Alexandra Horvath  1994  Simklubben S 02            1:20.59   
16  Natalie Ylitalo  1995  Simklubben S 02            1:21.86   
17  Matilda Olsén  1994  Kalmar Simsällskap            1:22.59   
18  Cecilie Hafsrød Fredrikse  1994  Haldens Svømmeklub            1:23.22   
19  Olivia Bång  1994  Simklubben Laxen            1:23.29   
20  Fenja Elbert  1995  Alingsås SLS            1:23.59   
21  Patricia Zonta-Gustavsson  1994  Kalmar Simsällskap            1:24.28   
22  Cecilia Johansson  1995  Varberg-Falkenberg Sim            1:24.49   
23  Sally Goodwin  1994  Kalmar Simsällskap            1:24.84   
24  Hai Phuong Do  1995  Simklubben Laxen            1:24.85   
25  Emelie Milding  1995  Lysekils Simsällskap            1:25.54   
26  Maja Duveborn  1995  Kristianstads SLS            1:26.17   
27  Isabelle Enderle  1994  Kristianstads SLS            1:28.69   
28  Jennifer Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            1:28.82   
29  Sofia Adolfsson  1994  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            1:30.24   
30  Amra Radoncic  1995  Simklubben Laxen            1:30.29   
31  Katharina Mirsch  1995  Simklubben Elfsborg            1:32.11   
32  Marika Holmefalk  1995  Varberg-Falkenberg Sim            1:32.47   
33  Johanna Westholm  1995  Varberg-Falkenberg Sim            1:35.71   
34  Catrine Latifi Åsén  1995  Alingsås SLS            1:42.52   
35  Sara Rådman  1995  Alingsås SLS            1:51.32   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Natasha Sundin  1990  Spårvägens Simförening            1:07.63   
Anna Åhlin  1991  Spårvägens Simförening            1:09.05   
Sandra Hörberg-Zdanowski  1992  Simklubben Poseidon            1:10.05   
Maria Lundahl  1991  S71            1:10.86   
Mathilde Hyddmark  1991  Simklubben Poseidon            1:11.62   
Madelene Andersson  1991  Ängelholms Simsällskap            1:11.76   
Anna Ringborg  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:14.97   
Josephine Wiberg  1990  S71            1:15.27   
Sandra Franzén  1989  Simklubben Laxen            1:15.33   
10  Isabel Svensson  1989  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:15.38   
11  Hanh Chau  1992  S71            1:17.87   
12  Lejla Ladjarevic  1993  Simklubben Laxen            1:18.56   
13  Kajsa Fritz  1993  Ängelholms Simsällskap            1:18.72   
14  Amanda Axelsson  1992  Kalmar Simsällskap            1:20.46   
15  Nora Næss  1993  Haldens Svømmeklub            1:20.48   
16  Isabella Widerström  1992  Simklubben Poseidon            1:22.16   
17  Pia Strandh  1958  Simklubben Neptun            1:22.75   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            1:19.90   
Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap            1:21.20   
Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02            1:32.40   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            1:34.56   
Julius Cavalli  1999  Simklubben Laxen            1:36.21   
William W Holappa  1999  Simklubben Elfsborg            1:36.23   
Axl Svedlund-Selander  1999  Lysekils Simsällskap            1:37.76   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg            1:42.25   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            1:44.41   
10  Filip Jelic  1999  Simklubben Elfsborg            1:46.53   
11  Nikola Macki´c  1999  Simklubben Laxen            1:46.81   
12  Marcus Misund  1999  Haldens Svømmeklub            1:50.20   
13  Emil Carlsen  1998  Haldens Svømmeklub            1:58.86   
Edvard Berger  1999  Haldens Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ole Marius Bunæs  1997  Haldens Svømmeklub            1:15.48   
Mattias Evaldsson  1997  Kalmar Simsällskap            1:20.44   
Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap            1:21.90   
Sebastian Johansson  1997  Simklubben S 02            1:23.53   
Albin Lundell  1997  Simklubben Elfsborg            1:23.69   
Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg            1:25.91   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            1:27.42   
Jesper Kaudern  1997  Alingsås SLS            1:29.69   
Juel Petter Bergseth  1997  Haldens Svømmeklub            1:30.94   
10  Johan Milding  1997  Lysekils Simsällskap            1:33.21   
11  Joel Klarén  1997  Simklubben Laxen            1:35.97   
12  Johan Forsman  1997  Simklubben Elfsborg            1:39.56   
13  Erik Sjöberg  1997  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            1:42.39   
14  Knut Eivind Aasum  1997  Haldens Svømmeklub            1:46.44   
15  Erik Bengtsson  1997  Simklubben Laxen            2:06.75   
Daniel Sumi  1997  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Georg Hess  1996  Simklubben Elfsborg            1:09.57   
Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen            1:15.23   
David Larsson  1996  Kalmar Simsällskap            1:15.40   
Elias Gausel  1996  Simklubben S 02            1:15.46   
Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen            1:17.30   
Max Svedlund-Selander  1996  Lysekils Simsällskap            1:19.78   
Casper Eriksson  1996  Simklubben Elfsborg            1:21.47   
Elias Axelsson  1996  Kalmar Simsällskap            1:22.98   
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen            1:23.42   
10  Simon Bodestig  1996  Lysekils Simsällskap            1:23.99   
11  Hannes Daveus  1996  Lysekils Simsällskap            1:29.55   
12  Linus Bergman  1996  Simklubben Laxen            1:33.33   
13  Johan Valeur  1996  Simklubben Hajen            1:34.84   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02            1:06.23   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02            1:07.00   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen            1:07.72   
Robert O´gorman  1995  Simklubben S 02            1:09.00   
Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg            1:09.55   
Andreas Bunæs  1995  Haldens Svømmeklub            1:09.87   
Adrian Johannesson  1995  Simklubben Elfsborg            1:10.06   
Christoffer Roos  1995  Ängelholms Simsällskap            1:10.72   
Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg            1:11.52   
10  Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            1:12.00   
11  Tony Brkic  1994  Simsällskapet Stimmet            1:12.45   
12  John Classon  1995  Kalmar Simsällskap            1:12.70   
13  Oscar Pettersson  1994  Simklubben S 02            1:13.45   
14  Fredrik Olsson  1994  Simklubben Elfsborg            1:14.30   
15  Alex Diep  1995  Kristianstads SLS            1:15.22   
16  Johan Jönsson  1995  Simklubben Hajen            1:16.58   
17  Joakim Bresche  1994  Varberg-Falkenberg Sim            1:17.01   
18  Stefan Tran  1995  Kalmar Simsällskap            1:17.62   
19  Gabriel Rydén  1995  Ängelholms Simsällskap            1:18.16   
20  Felix Långberg  1995  Ängelholms Simsällskap            1:19.33   
21  Rasmus Ekelöf  1995  Varberg-Falkenberg Sim            1:19.58   
22  Max Åfeldt  1995  S71            1:20.56   
23  Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02            1:20.94   
24  Gabriel Lindeby  1995  Kalmar Simsällskap            1:23.74   
25  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen            1:24.39   
26  Benny Truong  1995  Kristianstads SLS            1:24.45   
27  Pontus Johansson  1994  Simklubben Elfsborg            1:24.54   
28  Jens Gustavsson  1995  Kristianstads SLS            1:28.51   
29  Anton Berglund  1995  Varberg-Falkenberg Sim            1:30.58   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pontus Palmqvist  1991  Varberg-Falkenberg Sim            1:00.85   
Robin Andréasson  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:01.73   
Markus Olsson  1991  Simklubben Hajen            1:02.77   
Patric Kartberg  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:03.70   
Marcus Tuomela  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:04.11   
Isak Ladeborn  1988  Simklubben Laxen            1:04.39   
Daniel Lundahl  1991  S71            1:04.66   
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:05.15   
Robin Henriksson  1987  Simklubben Laxen            1:06.36   
10  Oskar Davidsson  1993  Ängelholms Simsällskap            1:06.60   
11  Andreas Myhrberg  1993  S71            1:08.70   
12  Johannes Lampela  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:08.75   
13  Axel Gårdström  1991  Varberg-Falkenberg Sim            1:09.33   
14  Daniel Blomberg  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:09.38   
15  Joakim Sandberg  1987  Spårvägens Simförening            1:10.36   
16  Joacim Jönsson  1993  Kristianstads SLS            1:14.53   
17  Adam Nylin  1992  Simklubben Hajen            1:15.11   
18  Manfred Eriksson  1991  Simklubben Laxen            1:16.41   
19  Tim Petri  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            1:17.19   
20  Anton Persson  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            1:17.34   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap            42.55   
Cajsa Ljunggren  1998  Kalmar Simsällskap            43.97   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap            45.14   
Marthe Østlyngen Dalan  1998  Asker Svømmeklubb            45.78   
Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            47.43   
Matilda Holström  1998  Simklubben Elfsborg            47.78   
Issabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap            48.19   
Sandra Wivestrand  1998  Alingsås SLS            48.34   
Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg            50.47   
10  Alicia Jacobsson  1998  Simklubben Laxen            50.58   
10  Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            50.58   
12  Therese Wibrink  1998  Alingsås SLS            51.30   
13  Ella Fagerström  1998  Simklubben S 02            52.41   
14  Sandra Lange  1999  Älmhults Simsällskap            58.65   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefine Karlsson  1997  Varberg-Falkenberg Sim            38.50   
Tilda Lindgren  1997  Kalmar Simsällskap            38.63   
Hanna Cederholm  1997  Simklubben Laxen            40.43   
Astrid Johansson  1997  Simklubben S 02            41.23   
Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap            43.55   
Sofie Jaensson  1997  Kalmar Simsällskap            44.13   
Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap            44.26   
Hanna Erléus  1997  Simklubben S 02            44.79   
Camilla Cavalli  1997  Simklubben Laxen            45.75   
10  Mathilda Emilsson  1997  Älmhults Simsällskap            46.13   
11  Alexandra Rolf  1997  Simklubben Laxen            46.51   
12  Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02            46.52   
13  Tove Frøberg  1997  Asker Svømmeklubb            46.75   
14  Anne Håbjørg Lysvåg  1997  Asker Svømmeklubb            46.81   
15  Sophie Antonsson  1997  Simklubben S 02            46.96   
16  Ingelin Elisabeth Lima  1997  Asker Svømmeklubb            47.14   
17  Julia Hakesjö  1997  Kalmar Simsällskap            47.65   
18  Nathalie Shehadeh  1997  Simklubben Laxen            47.74   
19  Solveig Tellevik  1997  Asker Svømmeklubb            47.93   
20  Sunniva Feng Høyer  1997  Asker Svømmeklubb            49.29   
21  Sofie Forsstrøm  1997  Haldens Svømmeklub            49.38   
22  Hanna Thomas  1997  Simklubben Elfsborg            50.49   
23  Benedicte Balslev  1997  Varberg-Falkenberg Sim            51.18   
24  Emma Helgesson  1997  Simklubben Elfsborg            55.15   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Berg  1996  Simklubben S 02            38.66   
Elin Borg  1996  Klippans Simsällskap            41.33   
Hanna Rydén  1996  Alingsås SLS            41.72   
Helén Lange  1996  Älmhults Simsällskap            41.74   
Hanna Nilsson  1996  Kristianstads SLS            41.94   
Jenny Sjölund  1996  Kalmar Simsällskap            43.04   
Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim            43.69   
Sophia Zellén  1996  Alingsås SLS            43.96   
Louise Johansson  1996  Simklubben Elfsborg            44.02   
10  Malin Johansson  1996  Kalmar Simsällskap            45.96   
11  Caroline van Mulders  1996  Simklubben Elfsborg            46.02   
12  Ebba Engström  1996  Varberg-Falkenberg Sim            46.49   
13  Johanna Skoglund  1996  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            47.28   
14  Linnea Kaldrup  1996  Simklubben S 02            47.34   
15  Frida Persson  1996  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            47.46   
16  Pernille Kristiane Skavan  1996  Asker Svømmeklubb            47.86   
17  Celine Bergstrøm Netland  1996  Haldens Svømmeklub            48.09   
18  Magdalena Holmefalk  1996  Varberg-Falkenberg Sim            48.89   
Sandra Forsberg  1996  Alingsås SLS            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Bång  1994  Simklubben Laxen            37.67   
Elin Persson  1995  Kristianstads SLS            38.13   
Victoria Johnsson  1994  Älmhults Simsällskap            38.60   
Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim            38.77   
Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap            39.33   
Sofia Ziethén  1994  Alingsås SLS            39.52   
Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim            39.92   
Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim            40.29   
Hai Phuong Do  1995  Simklubben Laxen            40.39   
10  Anna Hovenberg  1995  Simklubben Hajen            41.55   
11  Cecilie Hafsrød Fredrikse  1994  Haldens Svømmeklub            41.80   
12  Jennifer Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            42.12   
13  Martina Johansson  1994  Kalmar Simsällskap            42.45   
14  Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg            42.55   
15  Astrid Martinsson  1994  Simklubben Laxen            42.80   
16  Maja Duveborn  1995  Kristianstads SLS            42.87   
17  Matilda Olsén  1994  Kalmar Simsällskap            43.45   
18  Caroline Johansson  1995  Simklubben Laxen            43.48   
19  Patricia Zonta-Gustavsson  1994  Kalmar Simsällskap            43.49   
20  Sally Goodwin  1994  Kalmar Simsällskap            43.65   
21  Elin Lundgren  1995  Simklubben Hajen            43.70   
22  Fenja Elbert  1995  Alingsås SLS            44.04   
23  Julia Westholm  1994  Varberg-Falkenberg Sim            44.13   
24  Emma Larsson  1994  Ängelholms Simsällskap            44.43   
25  Emma Seijsing  1994  Kalmar Simsällskap            44.73   
26  Catrine Latifi Åsén  1995  Alingsås SLS            44.83   
27  Amra Radoncic  1995  Simklubben Laxen            44.89   
28  Katharina Mirsch  1995  Simklubben Elfsborg            46.97   
28  Sara Rådman  1995  Alingsås SLS            46.97   
30  Marika Holmefalk  1995  Varberg-Falkenberg Sim            47.92   
31  Sofia Adolfsson  1994  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            48.74   
32  Johanna Westholm  1995  Varberg-Falkenberg Sim            49.95   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Sundberg  1989  Simklubben Poseidon            33.92   
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.20   
Ebba Nyberg  1982  Simklubben Neptun            35.09   
Madelene Andersson  1991  Ängelholms Simsällskap            35.84   
Malin Ekstrand  1991  Simklubben Laxen            36.10   
Anna Kubicka  1989  Simklubben Laxen            36.33   
Emelie Zachrisson  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.55   
Beatrice Svensson  1992  Simklubben Hajen            36.85   
Elise Löfgren  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.39   
10  Ninni Olsson  1992  Varberg-Falkenberg Sim            37.87   
11  Malin Mörk  1989  Simklubben Poseidon            38.13   
12  Viktoria Nyberg  1991  Simklubben Elfsborg            38.97   
13  Susanna Olin  1991  Simklubben Poseidon            39.18   
14  Natalie Mirsch  1991  Simklubben Elfsborg            39.22   
15  Sandra Franzén  1989  Simklubben Laxen            40.88   
16  Hanna Schariot  1993  Simklubben S 02            41.21   
17  Lejla Ladjarevic  1993  Simklubben Laxen            41.35   
18  Jessica Åhlund  1991  Simklubben Laxen            41.37   
19  Emelie Axmar  1993  S71            41.62   
20  Julia Wiberg  1992  S71            41.64   
21  Hanne Otzen  1993  S71            42.57   
22  Elin Holm  1992  Simklubben Poseidon            42.69   
23  Amanda Axelsson  1992  Kalmar Simsällskap            43.69   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            42.07   
Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap            42.42   
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen            47.88   
Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02            48.11   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg            50.19   
Marcus Misund  1999  Haldens Svømmeklub            54.95   
Edvard Berger  1999  Haldens Svømmeklub            56.70   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            56.86   
Emil Carlsen  1998  Haldens Svømmeklub            57.34   
10  William W Holappa  1999  Simklubben Elfsborg            57.40   
11  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            57.46   
12  Filip Jelic  1999  Simklubben Elfsborg            58.98   
13  Axl Svedlund-Selander  1999  Lysekils Simsällskap            1:03.32   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            39.31   
Daniel Sumi  1997  Simklubben Elfsborg            41.12   
Mattias Evaldsson  1997  Kalmar Simsällskap            41.88   
Erik Sjöberg  1997  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            44.11   
Joel Klarén  1997  Simklubben Laxen            45.15   
Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap            45.28   
Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg            45.79   
Albin Lundell  1997  Simklubben Elfsborg            46.14   
Jesper Kaudern  1997  Alingsås SLS            46.51   
10  Sebastian Johansson  1997  Simklubben S 02            47.81   
11  Johan Milding  1997  Lysekils Simsällskap            49.81   
12  Johan Forsman  1997  Simklubben Elfsborg            51.72   
13  Johann Berg  1997  Haldens Svømmeklub            52.80   
14  Joakim Gunnarsson  1997  Simklubben Elfsborg            53.19   
15  Knut Eivind Aasum  1997  Haldens Svømmeklub            58.06   
Alexander Lundgren  1997  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen            35.89   
David Olsson  1996  Ängelholms Simsällskap            36.98   
Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg            38.78   
Jacob W. Berger  1996  Haldens Svømmeklub            39.14   
David Engen  1996  Haldens Svømmeklub            39.63   
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen            39.92   
Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap            40.74   
Elias Axelsson  1996  Kalmar Simsällskap            40.93   
Simon Bodestig  1996  Lysekils Simsällskap            41.46   
10  Elias Gausel  1996  Simklubben S 02            42.20   
11  Oliver Sandell  1996  Kristianstads SLS            44.12   
12  Hannes Daveus  1996  Lysekils Simsällskap            44.79   
13  Johan Valeur  1996  Simklubben Hajen            45.30   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrik Olsson  1994  Simklubben Elfsborg            34.28   
Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg            34.66   
Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            35.25   
Erik Öjstedt  1995  Ängelholms Simsällskap            35.29   
Oscar Pettersson  1994  Simklubben S 02            36.18   
Max Åfeldt  1995  S71            36.27   
Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen            36.95   
Mateo Herrera  1995  Alingsås SLS            37.38   
Eddie Lu  1994  Kristianstads SLS            37.46   
10  Tony Brkic  1994  Simsällskapet Stimmet            37.67   
11  Timmie Hermansson  1995  S71            38.16   
12  Stefan Tran  1995  Kalmar Simsällskap            38.61   
13  Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            38.64   
14  Benny Truong  1995  Kristianstads SLS            38.88   
15  Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg            39.80   
16  Gabriel Lindeby  1995  Kalmar Simsällskap            40.89   
17  Per Christerson  1995  Simklubben Hajen            42.11   
18  Niclas Hvalgren  1995  Södertörns Simsällskap            42.74   
19  John Classon  1995  Kalmar Simsällskap            42.92   
20  Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02            43.01   
21  Amel Zubanovic  1994  S71            45.42   
22  Jens Gustavsson  1995  Kristianstads SLS            45.77   
23  Anton Berglund  1995  Varberg-Falkenberg Sim            45.98   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Niklas Tour  1989  Simklubben Neptun            29.64   
Isak Ladeborn  1988  Simklubben Laxen            30.62   
Victor Kuzmin  1979  Simklubben S 02            31.73   
Robin Andréasson  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.99   
Tim Arnesen  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.36   
Bill Ellboj  1988  Simklubben Neptun            32.44   
Joakim Hvalgren  1993  Södertörns Simsällskap            32.58   
Filip Ladeborn  1992  Varberg-Falkenberg Sim            32.62   
Johannes Kärki  1993  S71            32.79   
10  Joakim Jonasson  1987  Simklubben Laxen            32.89   
11  Jesper Wallhoff  1988  Ängelholms Simsällskap            33.12   
12  Albin Goodwin  1991  Kalmar Simsällskap            33.15   
13  Stefan Sandberg  1987  Spårvägens Simförening            33.19   
14  Robin Henriksson  1987  Simklubben Laxen            33.22   
15  Erik Trybom  1984  Spårvägens Simförening            33.55   
16  André Magnusson  1990  Spårvägens Simförening            33.90   
17  Alexander Söderman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.13   
18  Alexander Enderle  1992  Kristianstads SLS            34.33   
19  Kristofer Gustavsson  1993  S71            34.43   
20  Tim Petri  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            34.50   
21  Carl Leander  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.05   
22  Andreas Myhrberg  1993  S71            35.37   
23  Jonas Jonson  1991  Varberg-Falkenberg Sim            35.66   
24  Axel Gårdström  1991  Varberg-Falkenberg Sim            35.90   
25  Erik Rothman  1992  Simklubben Laxen            37.35   
26  Olof Nilsson  1993  Kristianstads SLS            39.65   
27  Anton Persson  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            41.05   
                     
 
Gren 11, 800m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    1:09.50  2:21.89  3:33.86  4:46.33  9:43.16   
          6:00.28  7:15.37  8:30.32       
Anna Jonsson  1993  Simklubben Hajen    1:08.79  2:21.26  3:34.70  4:48.75  9:48.25   
          6:05.12  7:20.53  8:36.44       
Elise Löfgren  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:12.35  2:28.17  3:43.77  4:58.82  9:48.57   
          6:12.92  7:26.49  8:39.00       
Erika Sköldberg  1996  Alingsås SLS    1:13.02  2:29.86  3:45.56  5:01.42  9:58.36   
          6:16.89  7:31.65  8:45.54       
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    1:09.79  2:26.35  3:42.66  4:59.64  10:05.46   
          6:16.95  7:34.11  8:50.84       
Hanne Otzen  1993  S71    1:12.02  2:28.65  3:45.50  5:02.27  10:08.08   
          6:19.59  7:37.13  8:53.39       
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:10.09  2:25.46  3:41.38  4:58.91  10:10.55   
          6:16.80  7:35.71  8:54.98       
Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap    1:11.30  2:27.27  3:44.55  5:03.07  10:24.00   
          6:23.79  7:44.70  9:05.87       
Hanna Nilsson  1995  Simklubben Hajen    1:16.39  2:36.41  3:57.45  5:18.04  10:37.66   
          6:37.75  7:58.47  9:19.45       
10  Elin Persson  1995  Kristianstads SLS    1:13.47  2:32.46  3:52.84  5:13.48  10:40.20   
          6:35.45  7:57.67  9:19.79       
11  Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    1:15.54  2:36.63  3:58.17  5:19.97  10:43.65   
          6:42.26  8:04.62  9:25.29       
12  Emelie Quander  1995  Simklubben Laxen    1:13.99  2:34.71  3:56.51  5:19.01  10:45.99   
          6:41.63  8:04.86  9:28.37       
13  Natalie Ylitalo  1995  Simklubben S 02    1:14.48  2:35.08  3:56.77  5:18.85  10:47.63   
          6:40.85  8:03.48  9:25.74       
14  Lina Berg  1996  Simklubben S 02    1:18.01  2:41.83  4:05.55  5:28.68  10:50.55   
          6:50.33  8:12.02  9:32.33       
15  Victoria Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    1:16.18  2:37.00  3:59.35  5:23.44  10:57.26   
          6:48.06  8:13.47  9:38.27       
16  Alexandra Horvath  1994  Simklubben S 02    1:16.54  2:38.06  4:00.98  5:26.97  11:11.61   
          6:52.57  8:19.81  9:46.66       
17  Emelie Shehadeh  1996  Simklubben Laxen    1:18.71  2:43.77  4:09.69  5:36.04  11:15.94   
          7:01.87  8:27.57  9:52.83       
18  Jenny Blom  1995  Kristianstads SLS    1:18.16  2:41.94  4:07.13  5:33.36  11:22.39   
          7:00.83  8:30.22  9:56.92       
19  Cecilia Johansson  1995  Varberg-Falkenberg Sim    1:17.05  2:40.11  4:05.56  5:33.16  11:28.36   
          7:01.34  8:31.23  10:00.76       
20  Victoria Nilsson  1997  Simklubben Laxen    1:21.25  2:49.75  4:19.58  5:49.23  11:33.80   
          7:16.06  8:40.80  10:07.98       
21  Maja Duveborn  1995  Kristianstads SLS    1:18.72  2:46.49  4:16.28  5:46.21  11:39.38   
          7:15.17  8:43.14  10:13.21       
22  Emilia Ernstsson  1996  S71    1:20.24  2:47.03  4:15.67  5:45.20  11:42.25   
          7:14.55  8:44.59  10:13.88       
23  Emma Seijsing  1994  Kalmar Simsällskap    1:22.38  2:52.97  4:23.62  5:54.12  11:54.69   
          7:25.31  8:56.28  10:26.42       
24  Natalie Harackiewicz  1997  Haldens Svømmeklub    1:26.00  2:58.06  4:31.41  6:05.60  12:18.34   
          7:39.82  9:13.33  10:46.67       
                     
 
Gren 12, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
S 71 Lag 1  1990  S71            3:46.87   
  Daniel Lundahl  1991      53.79        53.79   
  Andreas Myhrberg  1993      56.50        1:50.29   
  Johannes Kärki  1993      56.83        2:47.12   
  Kristofer Gustavsson  1993      59.75        3:46.87   
                     
1 Spårvägen  1980  Spårvägens Simförening            3:47.24   
  Erik Trybom  1984      58.79        58.79   
  Stefan Sandberg  1987      55.55        1:54.34   
  Christoffer Stolt  1987      56.80        2:51.14   
  André Magnusson  1990      56.10        3:47.24   
                     
Varberg 1  Varberg-Falkenberg Sim            3:47.63   
  Jonas Jonson  1991      56.55        56.55   
  Filip Ladeborn  1992      58.57        1:55.12   
  Axel Gårdström  1991      57.89        2:53.01   
  Pontus Palmqvist  1991      54.62        3:47.63   
                     
S02 Lag 1  Simklubben S 02            3:55.48   
  Martin Janson  1994      56.86        56.86   
  Filip Holmqvist  1994      58.71        1:55.57   
  Nils Montalva  1993      59.53        2:55.10   
  Oscar Pettersson  1994      1:00.38        3:55.48   
                     
SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2005  Simklubben Elfsborg            3:55.57   
  Arwid Anesten  1995      1:00.41        1:00.41   
  Adrian Johannesson  1995      56.68        1:57.09   
  Fredrik Olsson  1994      1:01.12        2:58.21   
  Alexander Berggren  1994      57.36        3:55.57   
                     
Lag 1 SK Hajen  2000  Simklubben Hajen            3:56.41   
  Kalle Jonsson  1990      58.14        58.14   
  Jakob Christerson  1992      57.10        1:55.24   
  Adam Nylin  1992      1:05.00        3:00.24   
  Markus Olsson  1991      56.17        3:56.41   
                     
Ksls  Kristianstads SLS            4:00.87   
  Alexander Enderle  1992      1:00.64        1:00.64   
  Linus Wannebro  1995      57.37        1:58.01   
  Eddie Lu  1994      1:01.15        2:59.16   
  Olof Nilsson  1993      1:01.71        4:00.87   
                     
SK Laxen 2  Simklubben Laxen            4:02.71   
  Joakim Jonasson  1987      58.27        58.27   
  Manfred Eriksson  1991      1:01.81        2:00.08   
  John Olsson  1995      1:00.40        3:00.48   
  Erik Rothman  1992      1:02.23        4:02.71   
                     
S02 Lag 2  Simklubben S 02            4:11.83   
  Elias Gausel  1996      1:02.94        1:02.94   
  Robert O´gorman  1995      57.75        2:00.69   
  Alexander Dimcevski  1995      1:01.59        3:02.28   
  Jakob Schariot  1995      1:09.55        4:11.83   
                     
10  SK Laxen 3  Simklubben Laxen            4:15.32   
  Alfred Bjärudd  1996      1:01.28        1:01.28   
  Timmie Rydberg  1996      1:03.66        2:04.94   
  Teodor Widerberg  1998      1:08.22        3:13.16   
  Mikael Blum  1995      1:02.16        4:15.32   
                     
11  Kalmar Lag 1 Kalmar  1987  Kalmar Simsällskap            4:20.08   
  Stefan Tran  1995      1:10.00        1:10.00   
  Albin Goodwin  1991      58.59        2:08.59   
  John Classon  1995      1:05.40        3:13.99   
  David Larsson  1996      1:06.09        4:20.08   
                     
12  Varberg 2  Varberg-Falkenberg Sim            4:27.43   
  Rasmus Ekelöf  1995      1:10.87        1:10.87   
  Joakim Bresche  1994      1:05.90        2:16.77   
  Gustav Andersson  1994      1:05.92        3:22.69   
  Alfred Larsson  1994      1:04.74        4:27.43   
                     
13  SK Elfsborg Lag 2 Pojk  2005  Simklubben Elfsborg            4:28.28   
  Georg Hess  1996      1:04.21        1:04.21   
  William Reinholdsson  1997      1:07.90        2:12.11   
  Casper Eriksson  1996      1:08.45        3:20.56   
  Daniel Sumi  1997      1:07.72        4:28.28   
                     
14  Lag 2 SK Hajen  1971  Simklubben Hajen            4:29.53   
  Dag Gustafson  1992      1:04.77        1:04.77   
  Per Christerson  1995      1:05.51        2:10.28   
  Johan Jönsson  1995      1:05.53        3:15.81   
  Martin Rogmark  1996      1:13.72        4:29.53   
                     
15  Kalmar Lag 2 Kalmar  1987  Kalmar Simsällskap            4:45.84   
  Gabriel Lindeby  1995      1:07.81        1:07.81   
  Mattias Evaldsson  1997      1:09.63        2:17.44   
  Kristoffer Loo  1997      1:13.79        3:31.23   
  Jacob Olsson  1998      1:14.61        4:45.84   
                     
16  SK Laxen 4  Simklubben Laxen            4:57.31   
  Max Ackerman  1995      1:13.26        1:13.26   
  Gustav Norberg-Pettersson  1996      1:09.41        2:22.67   
  Dennis Dukic  2000      1:19.51        3:42.18   
  Linus Bergman  1996      1:15.13        4:57.31   
                     
17  Lysekil Lag 1  Lysekils Simsällskap            5:06.24   
  Hannes Daveus  1996      1:19.31        1:19.31   
  Johan Milding  1997      1:21.94        2:41.25   
  Max Svedlund-Selander  1996      1:14.13        3:55.38   
  Simon Bodestig  1996      1:10.86        5:06.24   
                     
Hsk Gutter 1  Haldens Svømmeklub            DSQ   
                     
                     
 
Gren 13, 400m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg    1:11.16  2:31.73  4:04.12    5:14.23   
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    1:12.16  2:33.76  4:05.32    5:17.17   
Ida Pettersson  1993  Simklubben Laxen    1:11.85  2:34.48  4:07.65    5:17.73   
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:17.86  2:44.24  4:09.39    5:18.11   
Elise Löfgren  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:15.23  2:42.23  4:10.89    5:22.95   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    1:15.42  2:40.59  4:14.18    5:29.49   
Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap    1:16.98  2:45.65  4:15.58    5:30.55   
Ellinor Nilsson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim    1:15.19  2:40.05  4:17.34    5:30.92   
Victoria Johnsson  1994  Älmhults Simsällskap    1:18.88  2:41.25  4:16.17    5:31.99   
10  Josephine Wiberg  1990  S71    1:15.15  2:43.49  4:20.73    5:36.05   
11  Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    1:19.08  2:42.31  4:25.42    5:39.75   
12  Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim    1:18.62  2:50.53  4:29.18    5:45.77   
13  Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    1:18.61  2:52.45  4:32.10    5:47.87   
14  Rebecka Hjertstrand  1994  Kristianstads SLS    1:19.93  2:49.21  4:28.23    5:48.71   
15  Anna Forsstrøm  1994  Haldens Svømmeklub    1:25.32  2:56.55  4:38.41    5:48.93   
16  Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    1:20.26  2:49.26  4:36.46    5:55.66   
17  Hanna Erléus  1997  Simklubben S 02    1:24.97  2:53.83  4:41.16    5:57.24   
18  Elin Lundgren  1995  Simklubben Hajen    1:20.91  2:52.47  4:35.54    5:57.67   
19  Maja Duveborn  1995  Kristianstads SLS    1:26.06  2:59.84  4:38.68    5:58.33   
20  Alexandra Rolf  1997  Simklubben Laxen    1:26.69  3:02.05  4:45.86    6:07.17   
21  Sophia Zellén  1996  Alingsås SLS    1:35.77  3:17.10  5:04.04    6:30.91   
22  Helene Hafsrød Fredriksen  1997  Haldens Svømmeklub    1:33.28  3:16.43  5:05.11    6:31.17   
23  Isabell Bjerregaard  1997  Haldens Svømmeklub    1:32.95  3:16.69  5:10.11    6:35.51   
24  Hanna Cederholm  1997  Simklubben Laxen    1:36.22  3:21.69  5:11.69    6:45.74   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Isak Ladeborn  1988  Simklubben Laxen    1:04.11        2:13.52   
Daniel Lundahl  1991  S71    1:05.68        2:18.19   
Carl Leander  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:08.96        2:21.27   
Tim Arnesen  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:11.96        2:23.12   
André Magnusson  1990  Spårvägens Simförening    1:09.12        2:23.30   
Johannes Kärki  1993  S71    1:09.09        2:23.65   
Patric Kartberg  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:06.29        2:24.30   
Jakob Christerson  1992  Simklubben Hajen    1:09.16        2:25.02   
Erik Trybom  1984  Spårvägens Simförening    1:12.07        2:26.63   
10  Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    1:12.04        2:27.34   
11  Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    1:09.04        2:27.88   
12  Robin Henriksson  1987  Simklubben Laxen    1:08.04        2:29.20   
13  Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    1:09.93        2:29.94   
14  John Olsson  1995  Simklubben Laxen    1:08.86        2:30.66   
15  Fredrik Olsson  1994  Simklubben Elfsborg    1:15.47        2:32.42   
16  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    1:14.30        2:32.75   
17  Alex Diep  1995  Kristianstads SLS    1:13.40        2:33.27   
18  Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    1:13.85        2:33.31   
19  Tim Petri  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    1:17.55        2:34.26   
20  Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen    1:18.80        2:36.57   
21  David Engen  1996  Haldens Svømmeklub    1:14.12        2:38.80   
22  David Larsson  1996  Kalmar Simsällskap    1:16.04        2:39.50   
23  Elias Gausel  1996  Simklubben S 02    1:17.83        2:39.60   
24  Ole Marius Bunæs  1997  Haldens Svømmeklub    1:17.78        2:41.05   
25  John Classon  1995  Kalmar Simsällskap    1:16.27        2:42.74   
26  Olof Nilsson  1993  Kristianstads SLS    1:18.89        2:44.06   
27  Georg Hess  1996  Simklubben Elfsborg    1:22.44        2:49.29   
28  Max Åfeldt  1995  S71    1:19.28        2:49.32   
29  Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    1:24.43        2:49.66   
30  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    1:22.75        2:49.95   
31  Casper Eriksson  1996  Simklubben Elfsborg    1:25.14        2:51.13   
32  Gabriel Rydén  1995  Ängelholms Simsällskap    1:20.62        2:51.26   
33  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    1:26.72        2:51.63   
34  Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02    1:25.68        2:53.48   
35  Alexander Lundgren  1997  Kalmar Simsällskap    1:25.92        2:53.54   
36  Mateo Herrera  1995  Alingsås SLS    1:31.20        2:53.73   
37  Elias Axelsson  1996  Kalmar Simsällskap    1:27.77        2:55.12   
38  Edvin Ardö  1997  Simklubben Laxen    1:26.68        3:00.68   
39  Albin Lundell  1997  Simklubben Elfsborg    1:27.30        3:01.00   
40  Sebastian Johansson  1997  Simklubben S 02    1:27.29        3:04.45   
41  Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg    1:29.39        3:04.57   
42  Philip Bergstedt  1998  Alingsås SLS    1:34.13        3:07.56   
43  Jesper Kaudern  1997  Alingsås SLS    1:34.79        3:18.10   
44  Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    1:48.91        3:36.63   
45  Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    1:45.18        3:46.31   
Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilie Olsen Bakke  1998  Asker Svømmeklubb            34.04   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap            34.43   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap            36.23   
Marthe Østlyngen Dalan  1998  Asker Svømmeklubb            38.08   
Issabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap            38.15   
Therese Wibrink  1998  Alingsås SLS            39.88   
Hanna Wrethander  1999  Simklubben Laxen            40.28   
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            40.60   
Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            40.65   
10  Sandra Wivestrand  1998  Alingsås SLS            41.56   
11  Alicia Jacobsson  1998  Simklubben Laxen            41.57   
12  Ella Fagerström  1998  Simklubben S 02            42.51   
13  Sandra Lange  1999  Älmhults Simsällskap            47.59   
14  Josefine Pålsson  1999  Simklubben Laxen            48.39   
15  Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg            56.65   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02            33.70   
Hanna Erléus  1997  Simklubben S 02            34.83   
Tove Frøberg  1997  Asker Svømmeklubb            35.28   
Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap            35.45   
Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap            35.63   
Astrid Johansson  1997  Simklubben S 02            35.76   
Alexandra Rolf  1997  Simklubben Laxen            36.25   
Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen            37.09   
Mathilda Emilsson  1997  Älmhults Simsällskap            37.18   
10  Sunniva Feng Høyer  1997  Asker Svømmeklubb            37.53   
11  Josefine Karlsson  1997  Varberg-Falkenberg Sim            38.11   
12  Ingelin Elisabeth Lima  1997  Asker Svømmeklubb            38.45   
13  Nina Eklund  1997  Simklubben Laxen            39.05   
14  Sofie Forsstrøm  1997  Haldens Svømmeklub            40.64   
15  Victoria Nilsson  1997  Simklubben Laxen            40.75   
16  Sofie Jaensson  1997  Kalmar Simsällskap            42.55   
17  Linnéa Andersson  1997  Simklubben Laxen            43.57   
18  Nathalie Shehadeh  1997  Simklubben Laxen            44.98   
19  Benedicte Balslev  1997  Varberg-Falkenberg Sim            45.13   
20  Hanna Thomas  1997  Simklubben Elfsborg            45.79   
21  Emma Helgesson  1997  Simklubben Elfsborg            57.81   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Helén Lange  1996  Älmhults Simsällskap            31.62   
Annie Lindström  1996  Kristianstads SLS            32.19   
Amanda Hörberg-Zdanowski  1996  Simklubben Poseidon            32.60   
Johanna Cavalli  1996  Simklubben Laxen            33.27   
Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim            33.37   
Erika Sköldberg  1996  Alingsås SLS            33.93   
Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02            33.93   
Jenny Sjölund  1996  Kalmar Simsällskap            34.90   
Sofia Karlborg  1996  Simklubben Laxen            36.53   
10  Hanna Rydén  1996  Alingsås SLS            36.91   
11  Johanna Skoglund  1996  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            36.93   
12  Emilia Ernstsson  1996  S71            37.18   
13  Frida Persson  1996  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            38.60   
14  Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim            38.80   
15  Ebba Engström  1996  Varberg-Falkenberg Sim            39.27   
16  Elin Borg  1996  Klippans Simsällskap            39.39   
17  Emelie Shehadeh  1996  Simklubben Laxen            39.56   
18  Sara Karlborg  1996  Simklubben Laxen            39.92   
19  Sophia Zellén  1996  Alingsås SLS            41.97   
20  Jelena Dukic  1996  Simklubben Laxen            42.03   
21  Celine Bergstrøm Netland  1996  Haldens Svømmeklub            42.36   
22  Louise Johansson  1996  Simklubben Elfsborg            43.64   
23  Caroline van Mulders  1996  Simklubben Elfsborg            44.25   
24  Magdalena Holmefalk  1996  Varberg-Falkenberg Sim            45.36   
Malin Johansson  1996  Kalmar Simsällskap            DSQ   
Sandra Forsberg  1996  Alingsås SLS            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Sirenius Lundberg  1994  Simklubben S 02            31.18   
Amanda Davidsson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            32.01   
Isabelle Enderle  1994  Kristianstads SLS            32.19   
Mette Karlsson  1995  Kristianstads SLS            32.38   
Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02            32.75   
Nelly Henriksson  1995  Simklubben Laxen            32.78   
Emelie Quander  1995  Simklubben Laxen            33.45   
Isabella Kharraziha  1995  Simklubben Hajen            33.65   
Hanna Nilsson  1995  Simklubben Hajen            33.66   
10  Sally Goodwin  1994  Kalmar Simsällskap            33.75   
11  Cecilie Hafsrød Fredrikse  1994  Haldens Svømmeklub            33.86   
12  Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim            33.94   
13  Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim            33.98   
14  Sofia Ziethén  1994  Alingsås SLS            34.38   
15  Patricia Zonta-Gustavsson  1994  Kalmar Simsällskap            34.40   
16  Cecilia Johansson  1995  Varberg-Falkenberg Sim            34.47   
17  Felicia Torbjörnsson  1995  Simklubben Laxen            34.53   
18  Natalie Ylitalo  1995  Simklubben S 02            34.56   
19  Victoria Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            34.81   
20  Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim            34.90   
21  Olivia Bång  1994  Simklubben Laxen            35.83   
22  Julia Westholm  1994  Varberg-Falkenberg Sim            35.94   
23  Hai Phuong Do  1995  Simklubben Laxen            37.34   
24  Amra Radoncic  1995  Simklubben Laxen            37.36   
25  Sofia Adolfsson  1994  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            37.77   
26  Fenja Elbert  1995  Alingsås SLS            37.79   
27  Emelie Milding  1995  Lysekils Simsällskap            38.70   
28  Jenny Blom  1995  Kristianstads SLS            38.90   
29  Hedda Johansson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim            38.91   
30  Katharina Mirsch  1995  Simklubben Elfsborg            39.72   
31  Marika Holmefalk  1995  Varberg-Falkenberg Sim            43.30   
32  Sara Rådman  1995  Alingsås SLS            44.17   
33  Catrine Latifi Åsén  1995  Alingsås SLS            44.42   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Ekstrand  1991  Simklubben Laxen            28.79   
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            28.80   
Nathalie Lindborg  1991  Föreningen Trelleborg Kappsim            29.09   
Natasha Sundin  1990  Spårvägens Simförening            30.53   
Ebba Nyberg  1982  Simklubben Neptun            30.63   
Maria Lundahl  1991  S71            30.76   
Sandra Hörberg-Zdanowski  1992  Simklubben Poseidon            31.09   
Mathilde Hyddmark  1991  Simklubben Poseidon            31.48   
Madelene Andersson  1991  Ängelholms Simsällskap            31.84   
10  Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.90   
11  Cecilia Malmgren  1989  Spårvägens Simförening            31.99   
12  Ida Pettersson  1993  Simklubben Laxen            32.11   
13  Nora Næss  1993  Haldens Svømmeklub            32.81   
14  Ninni Olsson  1992  Varberg-Falkenberg Sim            33.15   
15  Julia Wiberg  1992  S71            33.22   
16  Hanh Chau  1992  S71            33.24   
17  Natalie Mirsch  1991  Simklubben Elfsborg            33.39   
18  Hanne Otzen  1993  S71            33.48   
19  Viktoria Nyberg  1991  Simklubben Elfsborg            34.07   
20  Lejla Ladjarevic  1993  Simklubben Laxen            34.11   
21  Emelie Axmar  1993  S71            34.53   
22  Karin Kvarfordt  1992  Varberg-Falkenberg Sim            34.57   
23  Viktoria Petersson  1993  Simklubben Poseidon            35.37   
24  Amanda Axelsson  1992  Kalmar Simsällskap            35.89   
25  Hanna Schariot  1993  Simklubben S 02            35.99   
26  Olivia Johansson  1992  Föreningen Trelleborg Kappsim            37.01   
                     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            35.60   
Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap            37.23   
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen            38.24   
Philip Bergstedt  1998  Alingsås SLS            39.96   
Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02            44.30   
Edvard Berger  1999  Haldens Svømmeklub            46.76   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            47.42   
Nikola Macki´c  1999  Simklubben Laxen            48.03   
Axl Svedlund-Selander  1999  Lysekils Simsällskap            50.05   
10  William W Holappa  1999  Simklubben Elfsborg            51.05   
Emil Carlsen  1998  Haldens Svømmeklub            DSQ   
Marcus Misund  1999  Haldens Svømmeklub            DSQ   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mattias Evaldsson  1997  Kalmar Simsällskap            34.50   
Alexander Lundgren  1997  Kalmar Simsällskap            37.31   
Sebastian Johansson  1997  Simklubben S 02            37.88   
Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap            39.18   
Edvin Ardö  1997  Simklubben Laxen            39.34   
Johan Milding  1997  Lysekils Simsällskap            40.58   
Jesper Kaudern  1997  Alingsås SLS            40.86   
Albin Lundell  1997  Simklubben Elfsborg            41.41   
Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg            41.44   
10  Knut Eivind Aasum  1997  Haldens Svømmeklub            54.31   
11  Joakim Gunnarsson  1997  Simklubben Elfsborg            54.73   
Daniel Sumi  1997  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Erik Sjöberg  1997  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            DSQ   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob W. Berger  1996  Haldens Svømmeklub            30.09   
David Larsson  1996  Kalmar Simsällskap            31.14   
Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen            31.47   
Simon Bodestig  1996  Lysekils Simsällskap            33.59   
Oliver Sandell  1996  Kristianstads SLS            34.80   
Casper Eriksson  1996  Simklubben Elfsborg            35.80   
Max Svedlund-Selander  1996  Lysekils Simsällskap            36.06   
Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap            37.79   
Hannes Daveus  1996  Lysekils Simsällskap            44.29   
                     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Janson  1994  Simklubben S 02            28.92   
Linus Wannebro  1995  Kristianstads SLS            29.09   
Tony Brkic  1994  Simsällskapet Stimmet            29.54   
Niclas Hvalgren  1995  Södertörns Simsällskap            31.05   
John Classon  1995  Kalmar Simsällskap            31.21   
Andreas Bunæs  1995  Haldens Svømmeklub            31.71   
Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen            32.29   
Oscar Pettersson  1994  Simklubben S 02            32.54   
Gabriel Lindeby  1995  Kalmar Simsällskap            33.19   
10  Joakim Bresche  1994  Varberg-Falkenberg Sim            33.30   
11  Gabriel Rydén  1995  Ängelholms Simsällskap            33.37   
12  Per Christerson  1995  Simklubben Hajen            34.54   
13  Stefan Tran  1995  Kalmar Simsällskap            34.70   
14  Jens Gustavsson  1995  Kristianstads SLS            36.19   
15  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen            36.45   
16  Felix Långberg  1995  Ängelholms Simsällskap            37.25   
17  Mateo Herrera  1995  Alingsås SLS            39.23   
18  Anton Berglund  1995  Varberg-Falkenberg Sim            40.86   
Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Niklas Tour  1989  Simklubben Neptun            26.64   
Pontus Palmqvist  1991  Varberg-Falkenberg Sim            26.72   
Daniel Lundahl  1991  S71            26.73   
Robin Henriksson  1987  Simklubben Laxen            26.93   
Marcus Tuomela  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.06   
Stefan Sandberg  1987  Spårvägens Simförening            27.49   
Christoffer Stolt  1987  Spårvägens Simförening            28.10   
Joakim Hvalgren  1993  Södertörns Simsällskap            28.12   
Jonas Jonson  1991  Varberg-Falkenberg Sim            28.34   
10  Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            28.38   
11  Andreas Welander  1985  Danderyds Sim Club For Swimmin            28.42   
12  Markus Olsson  1991  Simklubben Hajen            28.80   
13  Niklas Löfgren  1989  Mölndals Allmänna Simsällskap            28.91   
14  Joakim Jonasson  1987  Simklubben Laxen            29.40   
15  Nils Montalva  1993  Simklubben S 02            29.42   
16  Oskar Davidsson  1993  Ängelholms Simsällskap            29.47   
17  Gustav Andersson  1993  Ängelholms Simsällskap            29.53   
18  Bill Ellboj  1988  Simklubben Neptun            29.62   
19  Albin Goodwin  1991  Kalmar Simsällskap            30.04   
19  Alexander Enderle  1992  Kristianstads SLS            30.04   
21  Joakim Sandberg  1987  Spårvägens Simförening            30.16   
22  Andreas Andersson  1992  Simklubben Laxen            30.50   
23  Tim Petri  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            30.71   
24  Dag Gustafson  1992  Simklubben Hajen            30.78   
25  Manfred Eriksson  1991  Simklubben Laxen            33.76   
26  Anton Persson  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            36.62   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap            1:09.84   
Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap            1:10.79   
Emilie Olsen Bakke  1998  Asker Svømmeklubb            1:12.14   
Issabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap            1:12.88   
Marthe Østlyngen Dalan  1998  Asker Svømmeklubb            1:15.77   
Cajsa Ljunggren  1998  Kalmar Simsällskap            1:16.51   
Sandra Wivestrand  1998  Alingsås SLS            1:17.49   
Therese Wibrink  1998  Alingsås SLS            1:18.25   
Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            1:18.38   
10  Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            1:18.53   
11  Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap            1:19.07   
12  Matilda Holström  1998  Simklubben Elfsborg            1:22.76   
13  Hanna Wrethander  1999  Simklubben Laxen            1:23.65   
14  Sandra Lange  1999  Älmhults Simsällskap            1:26.54   
15  Ella Fagerström  1998  Simklubben S 02            1:27.03   
16  Josefine Pålsson  1999  Simklubben Laxen            1:30.53   
17  Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg            1:30.99   
18  Alicia Jacobsson  1998  Simklubben Laxen            1:31.57   
19  Moa Bergstedt  2000  Simklubben Laxen            1:47.62   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02            1:05.95   
Alexandra Rolf  1997  Simklubben Laxen            1:08.89   
Hanna Erléus  1997  Simklubben S 02            1:08.95   
Josefine Karlsson  1997  Varberg-Falkenberg Sim            1:10.73   
Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap            1:11.15   
Astrid Johansson  1997  Simklubben S 02            1:11.69   
Tilda Lindgren  1997  Kalmar Simsällskap            1:11.96   
Sofie Forsstrøm  1997  Haldens Svømmeklub            1:12.64   
Camilla Cavalli  1997  Simklubben Laxen            1:12.70   
10  Tove Frøberg  1997  Asker Svømmeklubb            1:13.29   
11  Klara Ohlson  1997  Kalmar Simsällskap            1:13.87   
12  Solveig Tellevik  1997  Asker Svømmeklubb            1:15.12   
13  Natalie Harackiewicz  1997  Haldens Svømmeklub            1:16.63   
14  Mathilda Emilsson  1997  Älmhults Simsällskap            1:17.97   
15  Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap            1:18.02   
16  Sunniva Feng Høyer  1997  Asker Svømmeklubb            1:18.07   
17  Sophie Antonsson  1997  Simklubben S 02            1:19.53   
18  Julia Hakesjö  1997  Kalmar Simsällskap            1:19.86   
19  Hanna Thomas  1997  Simklubben Elfsborg            1:20.11   
20  Nathalie Shehadeh  1997  Simklubben Laxen            1:20.78   
21  Anne Håbjørg Lysvåg  1997  Asker Svømmeklubb            1:20.97   
22  Linnéa Andersson  1997  Simklubben Laxen            1:21.70   
23  Nina Eklund  1997  Simklubben Laxen            1:22.10   
24  Emma Helgesson  1997  Simklubben Elfsborg            1:35.89   
Benedicte Balslev  1997  Varberg-Falkenberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erika Sköldberg  1996  Alingsås SLS            1:04.65   
Alma Dahlberg  1996  Ängelholms Simsällskap            1:05.62   
Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02            1:05.95   
Lina Berg  1996  Simklubben S 02            1:07.06   
Amanda Hörberg-Zdanowski  1996  Simklubben Poseidon            1:07.08   
Isabell Heiding  1996  Kalmar Simsällskap            1:07.16   
Helén Lange  1996  Älmhults Simsällskap            1:07.17   
Johanna Cavalli  1996  Simklubben Laxen            1:07.50   
Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim            1:07.77   
10  Annie Lindström  1996  Kristianstads SLS            1:08.11   
11  Angelica Yngvesson  1996  Simklubben Elfsborg            1:08.96   
12  Jenny Sjölund  1996  Kalmar Simsällskap            1:09.66   
13  Hanna Nilsson  1996  Kristianstads SLS            1:10.83   
14  Johanna Skoglund  1996  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            1:10.89   
15  Emelie Shehadeh  1996  Simklubben Laxen            1:12.55   
16  Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim            1:12.79   
17  Sofia Karlborg  1996  Simklubben Laxen            1:13.14   
18  Linnea Kaldrup  1996  Simklubben S 02            1:14.10   
19  Louise Johansson  1996  Simklubben Elfsborg            1:16.06   
20  Henriette Solem Signebøen  1996  Haldens Svømmeklub            1:16.23   
21  Sophia Zellén  1996  Alingsås SLS            1:16.46   
22  Malin Johansson  1996  Kalmar Simsällskap            1:17.18   
23  Frida Persson  1996  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            1:17.35   
24  Pernille Kristiane Skavan  1996  Asker Svømmeklubb            1:17.44   
25  Caroline van Mulders  1996  Simklubben Elfsborg            1:17.75   
26  Sara Karlborg  1996  Simklubben Laxen            1:18.05   
27  Jelena Dukic  1996  Simklubben Laxen            1:18.37   
28  Ottilia Ljung  1996  Simklubben Hajen            1:19.38   
29  Magdalena Holmefalk  1996  Varberg-Falkenberg Sim            1:21.10   
30  Sandra Forsberg  1996  Alingsås SLS            1:31.75   
Ebba Engström  1996  Varberg-Falkenberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg            1:00.95   
Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim            1:02.46   
Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02            1:03.00   
Anna Sirenius Lundberg  1994  Simklubben S 02            1:04.45   
Ellinor Nilsson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:04.45   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02            1:04.79   
Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg            1:05.14   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02            1:05.31   
Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap            1:06.13   
10  Victoria Johnsson  1994  Älmhults Simsällskap            1:06.47   
11  Martina Johansson  1994  Kalmar Simsällskap            1:07.17   
12  Anna Forsstrøm  1994  Haldens Svømmeklub            1:07.34   
13  Amanda Davidsson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:07.48   
14  Elin Lundgren  1995  Simklubben Hajen            1:07.60   
15  Stephanie Aminoff  1995  Simklubben Hajen            1:08.16   
16  Jenny Blom  1995  Kristianstads SLS            1:08.17   
17  Natalie Ylitalo  1995  Simklubben S 02            1:08.22   
18  Isabella Kharraziha  1995  Simklubben Hajen            1:08.29   
19  Sofia Ziethén  1994  Alingsås SLS            1:08.37   
20  Mette Karlsson  1995  Kristianstads SLS            1:08.41   
21  Hedda Johansson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:08.96   
22  Isabelle Enderle  1994  Kristianstads SLS            1:09.00   
23  Julia Westholm  1994  Varberg-Falkenberg Sim            1:09.10   
24  Anna Hovenberg  1995  Simklubben Hajen            1:09.30   
25  Sally Goodwin  1994  Kalmar Simsällskap            1:09.93   
26  Felicia Torbjörnsson  1995  Simklubben Laxen            1:10.07   
27  Hanna Nilsson  1995  Simklubben Hajen            1:10.19   
28  Victoria Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            1:10.30   
29  Elin Persson  1995  Kristianstads SLS            1:10.48   
30  Cecilia Johansson  1995  Varberg-Falkenberg Sim            1:10.49   
31  Alexandra Horvath  1994  Simklubben S 02            1:10.80   
32  Amra Radoncic  1995  Simklubben Laxen            1:10.95   
33  Fenja Elbert  1995  Alingsås SLS            1:11.28   
34  Patricia Zonta-Gustavsson  1994  Kalmar Simsällskap            1:11.61   
35  Emma Larsson  1994  Ängelholms Simsällskap            1:12.12   
36  Emma Seijsing  1994  Kalmar Simsällskap            1:12.27   
37  Jennifer Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            1:13.70   
38  Sofia Adolfsson  1994  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            1:13.95   
39  Hai Phuong Do  1995  Simklubben Laxen            1:13.98   
40  Katharina Mirsch  1995  Simklubben Elfsborg            1:14.51   
41  Erika Dion  1995  Simklubben Hajen            1:14.68   
42  Emelie Milding  1995  Lysekils Simsällskap            1:14.72   
43  Catrine Latifi Åsén  1995  Alingsås SLS            1:22.37   
44  Marika Holmefalk  1995  Varberg-Falkenberg Sim            1:23.90   
45  Emmely Flaxhage  1995  Simklubben S 02            1:24.85   
46  Caroline Johansson  1995  Simklubben Laxen            1:24.90   
47  Sara Rådman  1995  Alingsås SLS            1:27.75   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nathalie Lindborg  1991  Föreningen Trelleborg Kappsim            57.38   
Eleonor Lindborg  1992  Föreningen Trelleborg Kappsim            59.22   
Malin Ekstrand  1991  Simklubben Laxen            59.69   
Maria Lundahl  1991  S71            1:01.44   
Anna Åhlin  1991  Spårvägens Simförening            1:01.45   
Sara Sundberg  1989  Simklubben Poseidon            1:01.87   
Malin Mörk  1989  Simklubben Poseidon            1:02.46   
Beatrice Svensson  1992  Simklubben Hajen            1:02.58   
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02            1:02.65   
10  Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:02.73   
11  Sandra Hörberg-Zdanowski  1992  Simklubben Poseidon            1:02.86   
12  Hanne Otzen  1993  S71            1:03.43   
13  Isabel Svensson  1989  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:03.50   
14  Isabella Widerström  1992  Simklubben Poseidon            1:04.32   
15  Josephine Wiberg  1990  S71            1:04.60   
16  Madelene Andersson  1991  Ängelholms Simsällskap            1:04.85   
17  Felicia Caesar  1990  Simklubben Hajen            1:05.15   
18  Anna Ringborg  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:05.20   
19  Elise Löfgren  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:06.19   
20  Julia Wiberg  1992  S71            1:06.33   
21  Natalie Mirsch  1991  Simklubben Elfsborg            1:06.79   
22  Anna Jonsson  1993  Simklubben Hajen            1:07.33   
23  Amanda Axelsson  1992  Kalmar Simsällskap            1:07.42   
24  Karin Kvarfordt  1992  Varberg-Falkenberg Sim            1:07.55   
25  Kajsa Fritz  1993  Ängelholms Simsällskap            1:07.61   
26  Viktoria Petersson  1993  Simklubben Poseidon            1:07.72   
27  Hanh Chau  1992  S71            1:07.88   
28  Ninni Olsson  1992  Varberg-Falkenberg Sim            1:08.12   
29  Emelie Axmar  1993  S71            1:09.18   
30  Viktoria Nyberg  1991  Simklubben Elfsborg            1:10.62   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            1:08.89   
Philip Bergstedt  1998  Alingsås SLS            1:11.55   
Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02            1:12.15   
Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap            1:12.56   
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen            1:16.93   
Julius Cavalli  1999  Simklubben Laxen            1:22.66   
Edvard Berger  1999  Haldens Svømmeklub            1:23.25   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg            1:23.87   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            1:24.29   
10  Axl Svedlund-Selander  1999  Lysekils Simsällskap            1:25.74   
11  Nikola Macki´c  1999  Simklubben Laxen            1:26.98   
12  William W Holappa  1999  Simklubben Elfsborg            1:28.70   
13  Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            1:33.18   
14  Filip Jelic  1999  Simklubben Elfsborg            1:35.40   
15  Marcus Misund  1999  Haldens Svømmeklub            1:41.04   
16  Emil Carlsen  1998  Haldens Svømmeklub            1:43.21   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Sumi  1997  Simklubben Elfsborg            1:05.15   
André Idoffsson  1997  Simsällskapet Stimmet            1:06.00   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            1:06.49   
Alexander Lundgren  1997  Kalmar Simsällskap            1:07.87   
Mattias Evaldsson  1997  Kalmar Simsällskap            1:09.35   
Juel Petter Bergseth  1997  Haldens Svømmeklub            1:09.42   
Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap            1:12.05   
Sebastian Johansson  1997  Simklubben S 02            1:12.12   
Albin Lundell  1997  Simklubben Elfsborg            1:12.75   
10  Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg            1:12.89   
11  Edvin Ardö  1997  Simklubben Laxen            1:14.39   
12  Johann Berg  1997  Haldens Svømmeklub            1:16.33   
13  Jesper Kaudern  1997  Alingsås SLS            1:17.52   
14  Joel Klarén  1997  Simklubben Laxen            1:23.85   
15  Knut Eivind Aasum  1997  Haldens Svømmeklub            1:24.67   
16  Johan Milding  1997  Lysekils Simsällskap            1:24.82   
17  Johan Forsman  1997  Simklubben Elfsborg            1:28.01   
18  Joakim Gunnarsson  1997  Simklubben Elfsborg            1:33.20   
19  Erik Bengtsson  1997  Simklubben Laxen            1:38.53   
Erik Sjöberg  1997  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Kertes  1996  Ängelholms Simsällskap            58.69   
Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen            1:00.96   
David Engen  1996  Haldens Svømmeklub            1:01.24   
Elias Gausel  1996  Simklubben S 02            1:01.59   
Georg Hess  1996  Simklubben Elfsborg            1:02.98   
Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen            1:03.62   
Simon Bodestig  1996  Lysekils Simsällskap            1:06.48   
Max Svedlund-Selander  1996  Lysekils Simsällskap            1:08.39   
Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen            1:09.46   
10  Oliver Sandell  1996  Kristianstads SLS            1:10.03   
11  Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap            1:10.98   
12  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg            1:12.35   
13  Johan Valeur  1996  Simklubben Hajen            1:12.60   
14  Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen            1:12.96   
15  Hannes Daveus  1996  Lysekils Simsällskap            1:18.00   
Linus Bergman  1996  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Janson  1994  Simklubben S 02            56.95   
Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg            56.99   
Adrian Johannesson  1995  Simklubben Elfsborg            57.82   
Linus Wannebro  1995  Kristianstads SLS            58.29   
Robert O´gorman  1995  Simklubben S 02            58.37   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02            59.81   
Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg            1:00.29   
Tony Brkic  1994  Simsällskapet Stimmet            1:00.68   
Eddie Lu  1994  Kristianstads SLS            1:01.06   
10  Oscar Pettersson  1994  Simklubben S 02            1:01.46   
11  John Olsson  1995  Simklubben Laxen            1:02.61   
12  Pontus Jörgensen  1994  Ängelholms Simsällskap            1:02.72   
13  Joakim Bresche  1994  Varberg-Falkenberg Sim            1:03.89   
14  Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            1:04.02   
15  Felix Långberg  1995  Ängelholms Simsällskap            1:05.56   
16  Per Christerson  1995  Simklubben Hajen            1:05.60   
17  Johan Jönsson  1995  Simklubben Hajen            1:05.86   
18  Niclas Hvalgren  1995  Södertörns Simsällskap            1:06.10   
19  Gabriel Rydén  1995  Ängelholms Simsällskap            1:06.68   
20  Max Åfeldt  1995  S71            1:07.20   
21  Stefan Tran  1995  Kalmar Simsällskap            1:07.82   
22  Pontus Johansson  1994  Simklubben Elfsborg            1:07.94   
23  Mateo Herrera  1995  Alingsås SLS            1:08.67   
24  Jens Gustavsson  1995  Kristianstads SLS            1:09.55   
25  Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02            1:09.96   
25  Rasmus Ekelöf  1995  Varberg-Falkenberg Sim            1:09.96   
27  Amel Zubanovic  1994  S71            1:11.09   
28  Benny Truong  1995  Kristianstads SLS            1:11.32   
29  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen            1:12.89   
30  Anton Berglund  1995  Varberg-Falkenberg Sim            1:17.04   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robin Andréasson  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            52.38   
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            55.49   
Joakim Hvalgren  1993  Södertörns Simsällskap            55.65   
Torbjörn Paulsson  1987  Simklubben Poseidon            56.28   
Pontus Palmqvist  1991  Varberg-Falkenberg Sim            56.77   
Carl Leander  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            57.09   
Stefan Sandberg  1987  Spårvägens Simförening            57.16   
Tim Arnesen  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            57.38   
Jonas Jonson  1991  Varberg-Falkenberg Sim            57.43   
10  André Magnusson  1990  Spårvägens Simförening            57.59   
11  Jakob Christerson  1992  Simklubben Hajen            57.60   
12  Johannes Lampela  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            57.71   
13  Andreas Myhrberg  1993  S71            58.05   
14  Alexander Söderman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            58.08   
15  Fredrik Pålsson  1975  Simklubben Laxen            58.58   
16  Christoffer Stolt  1987  Spårvägens Simförening            58.81   
17  Axel Gårdström  1991  Varberg-Falkenberg Sim            58.85   
18  Malcolm Granberg  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            59.06   
19  Albin Goodwin  1991  Kalmar Simsällskap            59.16   
20  Bill Ellboj  1988  Simklubben Neptun            59.57   
21  Kalle Jonsson  1990  Simklubben Hajen            59.74   
22  Nils Montalva  1993  Simklubben S 02            1:00.12   
23  Jesper Mattsson  1991  Varberg-Falkenberg Sim            1:01.01   
24  Olof Nilsson  1993  Kristianstads SLS            1:01.48   
25  Tim Petri  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            1:01.49   
26  Andreas Andersson  1992  Simklubben Laxen            1:01.68   
27  Viktor Näsman  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:01.71   
28  Manfred Eriksson  1991  Simklubben Laxen            1:02.76   
29  Erik Rothman  1992  Simklubben Laxen            1:03.83   
30  Daniel Blomberg  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:04.05   
31  Adam Nylin  1992  Simklubben Hajen            1:04.18   
32  Joacim Jönsson  1993  Kristianstads SLS            1:06.24   
33  Anton Persson  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            1:09.42   
                     
 
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Emelie Zachrisson  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:19.79        2:45.75   
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:22.10        2:49.26   
Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim    1:24.30        2:58.65   
Lina Berg  1996  Simklubben S 02    1:26.46        2:59.13   
Hanna Schariot  1993  Simklubben S 02    1:28.88        3:03.50   
Tilda Lindgren  1997  Kalmar Simsällskap    1:29.83        3:05.02   
Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim    1:29.74        3:05.68   
Rebecka Hjertstrand  1994  Kristianstads SLS    1:30.78        3:06.53   
Hanna Rydén  1996  Alingsås SLS    1:30.93        3:06.56   
10  Joy Hansson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim    1:30.34        3:08.68   
11  Jennifer Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    1:32.42        3:09.86   
12  Olivia Bång  1994  Simklubben Laxen    1:31.16        3:10.23   
13  Elin Persson  1995  Kristianstads SLS    1:31.47        3:11.02   
14  Josefine Karlsson  1997  Varberg-Falkenberg Sim    1:32.09        3:12.27   
15  Maja Duveborn  1995  Kristianstads SLS    1:32.68        3:12.98   
16  Astrid Johansson  1997  Simklubben S 02    1:35.09        3:13.99   
17  Hanna Cederholm  1997  Simklubben Laxen    1:37.07        3:14.91   
18  Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap    1:36.26        3:16.62   
19  Cajsa Ljunggren  1998  Kalmar Simsällskap    1:36.73        3:19.42   
20  Natalie Lundgren  1996  Simklubben Hajen    1:37.97