Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Laxaleken 2011    Utskriftsdatum  29 maj 2011   
  Tävlingsort  Halmstad    Utskriftstid  19:25   
  Arrangör  SK Laxen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 maj 2011         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg            4:14.46   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02            4:16.78   
Adrian Johannesson  1995  Simklubben Elfsborg            4:16.96   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen            4:22.02   
Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg            4:22.26   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02            4:33.23   
Jacob Larsson  1992  Simklubben Elfsborg            4:33.93   
Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen            4:34.44   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap            4:34.49   
10  Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02            4:34.91   
11  Elias Gausel  1996  Simklubben S 02            4:37.60   
12  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02            4:38.98   
13  Nils Montalva  1993  Simklubben S 02            4:41.43   
14  Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            4:43.33   
15  Fredrik Olsson  1994  Simklubben Elfsborg            4:43.72   
16  Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap            4:47.23   
17  Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen            4:51.43   
18  Alfred Ahlberg  1996  Karlskrona Simsällskap            4:52.87   
19  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen            4:54.49   
20  Joakim Bresche  1994  Varberg-Falkenberg Sim            4:56.51   
21  William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            4:57.11   
22  Henrik Bolle  1996  Turebergs Simklubb            4:59.14   
23  Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            5:00.47   
24  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg            5:00.77   
25  André Idoffsson  1997  Simklubben Laxen            5:03.46   
26  Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap            5:04.55   
27  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            5:05.80   
28  Pontus Johansson  1994  Simklubben Elfsborg            5:08.35   
29  Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg            5:19.11   
30  Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen            5:24.44   
31  Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg            5:46.63   
32  Arman Nakhaei  1998  Simklubben S 02            5:55.57   
33  Alexander Ström  1998  Karlskrona Simsällskap            5:56.05   
34  Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  Simklubben S 02            6:34.39   
35  Filip Jelic  1999  Simklubben Elfsborg            6:39.34   
                     
 
Gren 2, 400m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02            4:36.25   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02            4:47.61   
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02            4:47.72   
Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap            4:48.36   
Rebecka Winquist  1996  Markaryds Simsällskap            4:56.65   
Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02            5:00.86   
Sandra Olsson  1992  Simklubben S 02            5:03.62   
Hanna Erléus  1997  Simklubben S 02            5:04.72   
Emelie Quander  1995  Simklubben Laxen            5:07.77   
10  Lina Berg  1996  Simklubben S 02            5:12.05   
11  Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim            5:22.10   
12  Camilla Cavalli  1997  Simklubben Laxen            5:23.57   
13  Alexandra Rolf  1997  Simklubben Laxen            5:24.76   
14  Victoria Nilsson  1997  Simklubben Laxen            5:27.75   
15  Felicia Torbjörnsson  1995  Simklubben Laxen            5:33.00   
16  Sofia Karlborg  1996  Simklubben Laxen            5:34.90   
17  Sanna Westerberg  1998  Karlskrona Simsällskap            5:35.42   
18  Linnea Kaldrup  1996  Simklubben S 02            5:37.83   
19  Katharina Mirsch  1995  Simklubben Elfsborg            5:38.25   
20  Emelie Shehadeh  1996  Simklubben Laxen            5:38.53   
21  Olivia Utter  1998  Varberg-Falkenberg Sim            5:39.48   
22  Matilda Pettersson  1999  Varberg-Falkenberg Sim            5:43.77   
23  Jelena Dukic  1996  Simklubben Laxen            5:45.15   
24  Josefine Pålsson  1999  Simklubben Laxen            5:45.19   
25  Ella Fagerström  1998  Simklubben S 02            5:46.94   
26  Nathalie Shehadeh  1997  Simklubben Laxen            5:53.11   
27  Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            5:59.16   
28  Linnea Dunberg  2000  Varberg-Falkenberg Sim            6:01.70   
29  Nevena Becanovic  1997  Simklubben Laxen            6:06.53   
30  Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg            6:06.86   
31  Hanna Thomas  1997  Simklubben Elfsborg            6:09.39   
32  Linnéa Andersson  1997  Simklubben Laxen            6:13.52   
33  Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg            6:17.82   
                     
 
Gren 3, 4X100m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
SK Elfsborg Lag 1 Pojk  Simklubben Elfsborg            4:14.15   
  Arwid Anesten  1995      1:07.78        1:07.78   
  Adam Paulsson  1995      1:09.34        2:17.12   
  Jacob Larsson  1992      1:01.34        3:18.46   
  Adrian Johannesson  1995      55.69        4:14.15   
                     
S02 Lag 1  Simklubben S 02            4:23.32   
  Alexander Dimcevski  1995      1:07.22        1:07.22   
  Filip Holmqvist  1994      1:12.17        2:19.39   
  Nils Montalva  1993      1:04.50        3:23.89   
  Elias Gausel  1996      59.43        4:23.32   
                     
SK Laxen 1  Simklubben Laxen            4:29.87   
  John Olsson  1995      1:07.21        1:07.21   
  Alfred Bjärudd  1996      1:14.06        2:21.27   
  Mikael Blum  1995      1:06.79        3:28.06   
  André Idoffsson  1997      1:01.81        4:29.87   
                     
SK Laxen 2  Simklubben Laxen            4:52.98   
  Gustav Norberg-Pettersson  1996      1:13.58        1:13.58   
  Janne Ledin  1994      1:25.52        2:39.10   
  Timmie Rydberg  1996      1:10.19        3:49.29   
  Manfred Eriksson  1991      1:03.69        4:52.98   
                     
Vf Sim  Varberg-Falkenberg Sim            5:00.23   
  Alfred Larsson  1994      1:12.74        1:12.74   
  Gustav Andersson  1994      1:22.03        2:34.77   
  Joakim Bresche  1994      1:14.65        3:49.42   
  Robin Sandgren  1997      1:10.81        5:00.23   
                     
S02 Lag 2  Simklubben S 02            5:24.32   
  Jakob Schariot  1995      1:16.10        1:16.10   
  Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998      1:38.08        2:54.18   
  Johannes Sköld  1996      1:15.54        4:09.72   
  Arman Nakhaei  1998      1:14.60        5:24.32   
                     
SK Elfsborg Lag 2 Pojk  Simklubben Elfsborg            DSQ   
  Alexander Berggren  1994      1:09.56        1:09.56   
  Fredrik Olsson  1994      1:09.75        2:19.31   
                     
SK Laxen 3  Simklubben Laxen            DSQ   
  Teodor Widerberg  1998      1:26.46        1:26.46   
  Gunnar Widerberg  2000      1:42.23        3:08.69   
  Dennis Dukic  2000      1:25.40        4:34.09   
                     
                     
 
Gren 4, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
S02 Lag 1  Simklubben S 02            4:42.02   
  Klara Simonsson  1995      1:10.77        1:10.77   
  Lina Berg  1996      1:19.35        2:30.12   
  Ebba Hellström  1992      1:09.00        3:39.12   
  Erica Dahlgren  1997      1:02.90        4:42.02   
                     
SK Laxen 1  Simklubben Laxen            4:46.38   
  Johanna Cavalli  1996      1:15.51        1:15.51   
  Malin Ekstrand  1991      1:18.32        2:33.83   
  Ida Pettersson  1993      1:06.65        3:40.48   
  Emelie Quander  1995      1:05.90        4:46.38   
                     
Vf Sim 1  Varberg-Falkenberg Sim            4:47.37   
  Elin Kvarnemar  1995      1:14.17        1:14.17   
  Elin Palmqvist  1995      1:19.82        2:33.99   
  Nike Kruners  1996      1:09.34        3:43.33   
  Ida Laurén  1994      1:04.04        4:47.37   
                     
S02 Lag 2  Simklubben S 02            4:50.16   
  Tilde Lundmark  1995      1:09.50        1:09.50   
  Astrid Johansson  1997      1:22.48        2:31.98   
  Karin Jarenfors  1993      1:13.08        3:45.06   
  Julia Bellvik  1996      1:05.10        4:50.16   
                     
S02 Lag 3  Simklubben S 02            5:14.47   
  Hanna Erléus  1997      1:16.45        1:16.45   
  Hanna Schariot  1993      1:28.18        2:44.63   
  Sandra Olsson  1992      1:16.75        4:01.38   
  Linnea Kaldrup  1996      1:13.09        5:14.47   
                     
SK Elfsborg Lag 1 Flick  Simklubben Elfsborg            5:16.35   
  Angelica Yngvesson  1996      1:20.08        1:20.08   
  Katharina Mirsch  1995      1:37.00        2:57.08   
  Hanna Gustavsson  1994      1:14.72        4:11.80   
  Lovisa Linderholm  1994      1:04.55        5:16.35   
                     
SK Laxen 2  Simklubben Laxen            5:23.43   
  Lejla Ladjarevic  1993      1:19.08        1:19.08   
  Felicia Torbjörnsson  1995      1:31.60        2:50.68   
  Victoria Nilsson  1997      1:22.93        4:13.61   
  Camilla Cavalli  1997      1:09.82        5:23.43   
                     
SK Laxen 3  Simklubben Laxen            5:53.66   
  Alexandra Rolf  1997      1:25.81        1:25.81   
  Sofia Karlborg  1996      1:41.16        3:06.97   
  Jelena Dukic  1996      1:31.94        4:38.91   
  Emelie Shehadeh  1996      1:14.75        5:53.66   
                     
                     
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Ida Pettersson  1993  Simklubben Laxen    32.49        2:29.53   
Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim    34.79        2:39.29   
Karin Jarenfors  1993  Simklubben S 02    35.49        2:47.15   
Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    37.20        2:48.81   
Sandra Olsson  1992  Simklubben S 02    37.35        2:49.36   
Victoria Nilsson  1997  Simklubben Laxen    37.50        3:00.28   
Hanna Schariot  1993  Simklubben S 02    38.99        3:00.39   
                     
 
Gren 6, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Jacob Larsson  1992  Simklubben Elfsborg    30.20        2:17.65   
Andreas Hjalmarsson  1994  Karlskrona Simsällskap    30.54        2:21.38   
Emil Bornerheim  1993  Karlskrona Simsällskap    30.93        2:21.45   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen    31.17        2:26.66   
Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    31.94        2:30.18   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    33.14        2:31.18   
Niclas Hvalgren  1995  Södertörns Simsällskap    31.23        2:31.52   
Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    32.33        2:31.56   
Gustav Josterud  1994  Simsällskapet Delfin    35.40        2:49.43   
10  Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    35.39        3:02.02   
Nils Montalva  1993  Simklubben S 02            DNF   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Pettersson  1999  Varberg-Falkenberg Sim            1:26.51   
Alva Mickelsson  1999  Turebergs Simklubb            1:28.56   
Sandra Lange  1999  Älmhults Simsällskap            1:29.48   
Emma Walander  1999  Simklubben Laxen            1:30.59   
Linnea Dunberg  2000  Varberg-Falkenberg Sim            1:32.57   
Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg            1:33.19   
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg            1:33.37   
Josefine Pålsson  1999  Simklubben Laxen            1:35.85   
Sofia Alstéus  1999  Simklubben Elfsborg            1:36.48   
10  Ida Ljungdahl  2000  Älmhults Simsällskap            1:37.28   
11  Josephine Andreasson  1999  Turebergs Simklubb            1:37.38   
12  Lovisa Sterner  1999  Turebergs Simklubb            1:38.23   
13  Cim Andersson  1999  Simklubben Laxen            1:39.66   
14  Malin Kaldrup  2000  Simklubben S 02            1:44.09   
15  Petronella Johansson  2000  Simklubben Laxen            1:44.91   
16  Selena Becanovic  2000  Simklubben Laxen            1:49.58   
17  Moa Ovik  2000  Simklubben Laxen            1:53.31   
18  Petra Markovic  1999  Simklubben Laxen            1:54.61   
19  Julia Andersson  1999  Simklubben Laxen            1:55.17   
20  Moa Bergstedt  2000  Simklubben Laxen            1:57.60   
21  Lovisa Gröndahl  2000  Simklubben Laxen            1:58.79   
Anja Ivosevic  1999  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sanna Westerberg  1998  Karlskrona Simsällskap            1:22.03   
Amanda Platenik  1998  Simklubben 1970            1:22.47   
Olivia Utter  1998  Varberg-Falkenberg Sim            1:23.83   
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            1:28.78   
Ella Fagerström  1998  Simklubben S 02            1:31.13   
Matilda Holström  1998  Simklubben Elfsborg            1:33.85   
Alicia Jacobsson  1998  Simklubben Laxen            1:41.05   
Kajsa Wensing  1998  Föreningen Ale Simmarna            1:42.60   
Rebecka Korosec  1998  Simklubben Laxen            1:43.00   
10  Sofia Ta  1998  Simklubben Laxen            1:44.18   
11  Isidora Kovijanic  1998  Simklubben Laxen            1:52.21   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Erléus  1997  Simklubben S 02            1:15.04   
Paulina Wiklund-Nilsson  1997  Simsällskapet Delfin            1:15.29   
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02            1:20.17   
Camilla Cavalli  1997  Simklubben Laxen            1:23.40   
Alexandra Rolf  1997  Simklubben Laxen            1:23.47   
Mathilda Emilsson  1997  Älmhults Simsällskap            1:25.32   
Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen            1:25.52   
Ebba Persson  1997  Simsällskapet Delfin            1:25.96   
Josefine Karlsson  1997  Varberg-Falkenberg Sim            1:26.88   
10  Linnéa Andersson  1997  Simklubben Laxen            1:29.28   
11  Sophie Antonsson  1997  Simklubben S 02            1:29.42   
12  Nathalie Shehadeh  1997  Simklubben Laxen            1:31.97   
13  Nevena Becanovic  1997  Simklubben Laxen            1:32.63   
14  Tina Njezic  1997  Karlskrona Simsällskap            1:33.44   
15  Hanna Thomas  1997  Simklubben Elfsborg            1:34.91   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02            1:09.59   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02            1:11.49   
Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim            1:13.89   
Johanna Cavalli  1996  Simklubben Laxen            1:14.93   
Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim            1:14.96   
Nelly Henriksson  1995  Simklubben Laxen            1:14.97   
Angelica Rosengren  1995  Simklubben 1970            1:15.12   
Helén Lange  1996  Älmhults Simsällskap            1:16.05   
Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim            1:17.37   
10  Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap            1:18.89   
11  Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970            1:18.94   
12  Angelica Yngvesson  1996  Simklubben Elfsborg            1:19.52   
13  Felicia Torbjörnsson  1995  Simklubben Laxen            1:20.61   
14  Matilda Bouveng  1996  Turebergs Simklubb            1:20.64   
15  Felicia Nilsson  1995  Ängelholms Simsällskap            1:23.38   
16  Emelie Shehadeh  1996  Simklubben Laxen            1:25.20   
17  Linnea Kaldrup  1996  Simklubben S 02            1:25.93   
18  Nanna Nissar - Borg  1996  Turebergs Simklubb            1:26.20   
19  Magdalena Holmefalk  1996  Varberg-Falkenberg Sim            1:26.48   
20  Linneá Hagborg  1996  Simklubben 1970            1:27.36   
21  Sofia Karlborg  1996  Simklubben Laxen            1:28.57   
22  Hai Phuong Do  1995  Simklubben Laxen            1:30.33   
23  Amra Radoncic  1995  Simklubben Laxen            1:31.09   
24  Julia Stendahl  1995  Simklubben 1970            1:31.64   
25  Marika Holmefalk  1995  Varberg-Falkenberg Sim            1:34.96   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Ekstrand  1991  Simklubben Laxen            1:10.56   
Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg            1:16.88   
Lejla Ladjarevic  1993  Simklubben Laxen            1:18.28   
Pernilla Lindberg  1994  Simklubben S 02            1:21.07   
Frida Isaksson  1994  Simsällskapet Delfin            1:30.84   
Amanda Movahed  1994  Varberg-Falkenberg Sim            1:31.32   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen            1:23.88   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            1:25.65   
Viktor Cado  1999  Karlskrona Simsällskap            1:26.56   
Julius Cavalli  1999  Simklubben Laxen            1:27.69   
William W Holappa  1999  Simklubben Elfsborg            1:28.41   
Noah Griphem  1999  Simklubben Elfsborg            1:32.65   
Nikola Macki´c  1999  Simklubben Laxen            1:39.62   
Erik Josefson  2000  Varberg-Falkenberg Sim            1:41.26   
Max Sandgren  1999  Varberg-Falkenberg Sim            1:41.40   
10  Filip Jelic  1999  Simklubben Elfsborg            1:43.88   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            1:22.50   
Fredrik Hjalmarsson  1998  Karlskrona Simsällskap            1:22.74   
Alexander Ström  1998  Karlskrona Simsällskap            1:27.47   
Henrik Postlind  1998  Turebergs Simklubb            1:31.50   
Linus Åberg  1998  Turebergs Simklubb            1:33.44   
David Nordin  1998  Turebergs Simklubb            1:36.67   
Arman Nakhaei  1998  Simklubben S 02            1:42.39   
Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  Simklubben S 02            1:49.07   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap            1:10.93   
Oliver Gustafsson  1997  Simsällskapet Delfin            1:11.43   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap            1:13.71   
André Idoffsson  1997  Simklubben Laxen            1:16.36   
Daniel Sumi  1997  Simklubben Elfsborg            1:19.24   
Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg            1:21.54   
Albin Lundell  1997  Simklubben Elfsborg            1:21.71   
Robin Sandgren  1997  Varberg-Falkenberg Sim            1:25.82   
Joel Klarén  1997  Simklubben Laxen            1:30.76   
10  Rickard Tillman  1997  Föreningen Ale Simmarna            1:35.31   
11  Novak Ivosevic  1997  Simklubben Laxen            1:45.20   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02            1:05.30   
Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg            1:05.48   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg            1:06.85   
Alfred Ahlberg  1996  Karlskrona Simsällskap            1:08.55   
Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02            1:10.04   
Elias Gausel  1996  Simklubben S 02            1:11.72   
Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen            1:11.83   
Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02            1:13.53   
Gabriel Rydén  1995  Ängelholms Simsällskap            1:16.52   
10  Gilbert Erlandsson  1995  Simsällskapet Delfin            1:17.68   
11  Felix Nilsson  1996  Simklubben Laxen            1:21.40   
12  Anton Berglund  1995  Varberg-Falkenberg Sim            1:25.59   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Niklas Borin  1989  Turebergs Simklubb            59.90   
Pontus Palmqvist  1991  Varberg-Falkenberg Sim            1:02.76   
Tobias Karlsson  1991  Turebergs Simklubb            1:03.41   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02            1:05.87   
Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970            1:08.70   
Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg            1:09.51   
Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            1:11.91   
Manfred Eriksson  1991  Simklubben Laxen            1:14.42   
Pontus Johansson  1994  Simklubben Elfsborg            1:21.23   
10  Philip Broberg  1994  Simsällskapet Delfin            1:22.20   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Dunberg  2000  Varberg-Falkenberg Sim            42.71   
Hanna Wrethander  1999  Simklubben Laxen            45.23   
Selena Becanovic  2000  Simklubben Laxen            45.86   
Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg            46.26   
Emma Walander  1999  Simklubben Laxen            47.10   
Sara Westholm  2001  Varberg-Falkenberg Sim            49.01   
Ida Ljungdahl  2000  Älmhults Simsällskap            49.32   
Josephine Andreasson  1999  Turebergs Simklubb            49.33   
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg            49.51   
10  Lovisa Sterner  1999  Turebergs Simklubb            51.19   
11  Josefine Pålsson  1999  Simklubben Laxen            51.36   
12  Alva Mickelsson  1999  Turebergs Simklubb            51.58   
13  Clara Balslev  2001  Varberg-Falkenberg Sim            52.59   
14  Malin Kaldrup  2000  Simklubben S 02            53.17   
15  Cim Andersson  1999  Simklubben Laxen            53.70   
16  Sandra Lange  1999  Älmhults Simsällskap            55.22   
17  Lovisa Gröndahl  2000  Simklubben Laxen            55.34   
18  Petronella Johansson  2000  Simklubben Laxen            55.61   
19  Cornelia Almqvist  2002  Varberg-Falkenberg Sim            56.10   
20  Julia Andersson  1999  Simklubben Laxen            56.13   
21  Anja Ivosevic  1999  Simklubben Laxen            57.48   
22  Sofia Bekken  2001  Varberg-Falkenberg Sim            58.10   
23  Moa Ovik  2000  Simklubben Laxen            1:03.03   
24  Moa Bergstedt  2000  Simklubben Laxen            1:05.58   
25  Nanna Sandgren  2003  Varberg-Falkenberg Sim            1:06.33   
Petra Markovic  1999  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Platenik  1998  Simklubben 1970            37.87   
Fanny Nilsson  1998  Simklubben Laxen            39.55   
Matilda Holström  1998  Simklubben Elfsborg            43.29   
Olivia Utter  1998  Varberg-Falkenberg Sim            43.53   
Rebecka Korosec  1998  Simklubben Laxen            44.40   
Bine Bergan  1998  Tønsberg Svømmeklubb            44.52   
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            46.27   
Ella Fagerström  1998  Simklubben S 02            47.19   
Alicia Jacobsson  1998  Simklubben Laxen            48.34   
10  Kajsa Wensing  1998  Föreningen Ale Simmarna            51.25   
11  Sofia Ta  1998  Simklubben Laxen            52.04   
12  Isidora Kovijanic  1998  Simklubben Laxen            53.63   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Johansson  1997  Simklubben S 02            37.54   
Paulina Wiklund-Nilsson  1997  Simsällskapet Delfin            38.80   
Josefine Karlsson  1997  Varberg-Falkenberg Sim            38.88   
Victoria Frantz  1997  Älmhults Simsällskap            39.86   
Klara Andersson  1997  Simsällskapet Delfin            41.11   
Tina Njezic  1997  Karlskrona Simsällskap            41.57   
Sophie Antonsson  1997  Simklubben S 02            41.64   
Mathilda Emilsson  1997  Älmhults Simsällskap            43.29   
Camilla Cavalli  1997  Simklubben Laxen            44.06   
10  Nathalie Shehadeh  1997  Simklubben Laxen            44.22   
11  Anna Olsson  1997  Turebergs Simklubb            44.51   
12  Benedicte Balslev  1997  Varberg-Falkenberg Sim            45.11   
13  Hanna Helin-Nilsson  1997  Simklubben 1970            45.63   
14  Nevena Becanovic  1997  Simklubben Laxen            45.77   
15  Elsa Wislander Jansson  1997  Turebergs Simklubb            48.02   
16  Emma Helgesson  1997  Simklubben Elfsborg            48.17   
17  Hanna Thomas  1997  Simklubben Elfsborg            48.23   
Julia Sandberg  1997  Föreningen Ale Simmarna            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Berg  1996  Simklubben S 02            35.73   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02            36.94   
Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim            37.03   
Rebecka Winquist  1996  Markaryds Simsällskap            37.39   
Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim            39.10   
Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970            39.81   
Angelica Rosengren  1995  Simklubben 1970            40.42   
Felicia Nilsson  1995  Ängelholms Simsällskap            41.05   
Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim            41.20   
10  Hai Phuong Do  1995  Simklubben Laxen            41.27   
11  Felicia Torbjörnsson  1995  Simklubben Laxen            41.58   
12  Helén Lange  1996  Älmhults Simsällskap            42.01   
13  Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim            42.18   
14  Erica Fluur  1995  Simklubben 1970            43.07   
15  Sofia Karlborg  1996  Simklubben Laxen            43.99   
16  Katharina Mirsch  1995  Simklubben Elfsborg            44.61   
17  Amra Radoncic  1995  Simklubben Laxen            45.35   
18  Jelena Dukic  1996  Simklubben Laxen            46.01   
19  Marika Holmefalk  1995  Varberg-Falkenberg Sim            46.51   
20  Frida Folkestad  1996  Simsällskapet Delfin            46.83   
21  Magdalena Holmefalk  1996  Varberg-Falkenberg Sim            47.07   
22  Julia Stendahl  1995  Simklubben 1970            48.51   
23  Linneá Hagborg  1996  Simklubben 1970            51.99   
Nikta Emami  1996  Föreningen Ale Simmarna            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Ekstrand  1991  Simklubben Laxen            35.07   
Josephine Runeke  1991  Karlskrona Simsällskap            37.68   
Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim            40.48   
Hanna Schariot  1993  Simklubben S 02            41.85   
Jennifer Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            42.00   
Lejla Ladjarevic  1993  Simklubben Laxen            42.51   
Pernilla Lindberg  1994  Simklubben S 02            43.31   
Linnéa Rölander  1994  Simklubben 1970            43.78   
Amanda Movahed  1994  Varberg-Falkenberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg            42.23   
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen            42.58   
Erik Josefson  2000  Varberg-Falkenberg Sim            43.51   
Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen            45.63   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            47.04   
Viktor Cado  1999  Karlskrona Simsällskap            47.28   
Noah Griphem  1999  Simklubben Elfsborg            47.84   
Jonas Peterson  1999  Turebergs Simklubb            49.23   
William W Holappa  1999  Simklubben Elfsborg            50.82   
10  Julius Cavalli  1999  Simklubben Laxen            51.18   
11  Filip Jelic  1999  Simklubben Elfsborg            51.89   
Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrik Hjalmarsson  1998  Karlskrona Simsällskap            38.91   
Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  Simklubben S 02            41.57   
Alexander Ström  1998  Karlskrona Simsällskap            44.01   
Henrik Postlind  1998  Turebergs Simklubb            47.20   
David Nordin  1998  Turebergs Simklubb            47.29   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            48.19   
Anton Ivarsbro  1998  Föreningen Ale Simmarna            54.29   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            35.34   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap            36.60   
André Idoffsson  1997  Simklubben Laxen            36.70   
Oliver Gustafsson  1997  Simsällskapet Delfin            36.90   
Alexander Bogesten  1997  Anderstorps Simsällskap            38.33   
Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg            42.65   
William Wensing  1997  Föreningen Ale Simmarna            42.79   
Albin Lundell  1997  Simklubben Elfsborg            42.97   
Joel Klarén  1997  Simklubben Laxen            43.40   
10  Robin Sandgren  1997  Varberg-Falkenberg Sim            46.45   
11  Novak Ivosevic  1997  Simklubben Laxen            51.85   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg            32.47   
Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen            33.15   
Henrik Bolle  1996  Turebergs Simklubb            35.56   
Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg            36.63   
Niclas Hvalgren  1995  Södertörns Simsällskap            37.85   
Gilbert Erlandsson  1995  Simsällskapet Delfin            38.25   
Elias Gausel  1996  Simklubben S 02            38.51   
Gabriel Rydén  1995  Ängelholms Simsällskap            39.24   
Espen Hanto  1995  Tønsberg Svømmeklubb            39.91   
10  Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970            40.87   
11  Anton Berglund  1995  Varberg-Falkenberg Sim            41.00   
12  Felix Nilsson  1996  Simklubben Laxen            42.34   
13  Eirik Osnes  1996  Tønsberg Svømmeklubb            43.00   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joakim Hvalgren  1993  Södertörns Simsällskap            31.36   
Fredrik Olsson  1994  Simklubben Elfsborg            32.01   
Joakim Jonasson  1987  Simklubben Laxen            32.41   
Niklas Borin  1989  Turebergs Simklubb            32.69   
Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg            33.63   
Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            33.91   
Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970            36.65   
Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            37.18   
Manfred Eriksson  1991  Simklubben Laxen            38.20   
10  Philip Broberg  1994  Simsällskapet Delfin            43.01   
                     
 
Gren 11, 800m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    1:08.60  2:20.66  3:34.74  4:48.60  9:45.27   
          6:02.63  7:17.32  8:32.79       
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    1:09.61  2:24.36  3:39.91  4:55.81  9:57.53   
          6:11.60  7:27.15  8:43.31       
Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap    1:10.23  2:24.94  3:40.82  4:56.91  9:57.67   
          6:13.23  7:29.29  8:45.82       
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    1:11.26  2:27.69  3:44.32  5:01.62  10:07.28   
          6:19.06  7:36.75  8:53.68       
Pernilla Lindberg  1994  Simklubben S 02    1:12.88  2:29.79  3:48.28  5:07.74  10:22.55   
          6:27.19  7:45.93  9:05.78       
Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    1:12.40  2:33.72  3:54.36  5:13.56  10:25.15   
          6:33.31  7:51.86  9:09.79       
Hanna Erléus  1997  Simklubben S 02    1:13.71  2:33.88  3:55.15  5:16.08  10:35.30   
          6:37.44  7:57.76  9:18.15       
Matilda Bouveng  1996  Turebergs Simklubb    1:15.66  2:37.40  3:58.38  5:19.70  10:42.32   
          6:40.80  8:01.70  9:24.07       
Kristine Persson  1978  Simklubben S 02    1:13.15  2:32.73  3:53.59  5:15.80  10:48.92   
          6:38.62  8:02.32  9:26.53       
10  Lina Berg  1996  Simklubben S 02    1:16.52  2:39.24  4:02.80  5:26.33  11:01.85   
          6:49.87  8:13.97  9:38.04       
11  Frida Folkestad  1996  Simsällskapet Delfin    1:15.92  2:38.92  4:04.58  5:31.03  11:12.87   
          7:00.25  8:26.08  9:51.37       
12  Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim    1:16.46  2:40.07  4:02.99  5:28.60  11:13.46   
          6:54.95  8:22.71  9:48.81       
13  Linnéa Rölander  1994  Simklubben 1970    1:21.26  2:49.24  4:17.53  5:46.28  11:35.71   
          7:14.05  8:42.21  10:10.57       
14  Matilda Pettersson  1999  Varberg-Falkenberg Sim    1:20.78  2:49.19  4:17.50  5:46.89  11:37.70   
          7:15.73  8:44.36  10:12.56       
15  Linnea Kaldrup  1996  Simklubben S 02    1:21.75  2:49.90  4:18.59  5:47.77  11:41.52   
          7:16.61  8:46.90  10:15.83       
Ebba Persson  1997  Simsällskapet Delfin            DNF   
                     
Sandra Olsson  1992  Simklubben S 02            DSQ   
                     
                     
 
Gren 12, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Karlskrona SS  1900  Karlskrona Simsällskap            3:43.25   
  Henrik Lindau  1990      25.19  53.48      53.48   
  Alfred Ahlberg  1996      27.29  58.37      1:51.85   
  Andreas Hjalmarsson  1994      26.36  55.49      2:47.34   
  Emil Bornerheim  1993      26.52  55.91      3:43.25   
                     
SK Elfsborg Lag 1 Pojk  Simklubben Elfsborg            3:43.64   
  Adrian Johannesson  1995      26.60  55.31      55.31   
  Alexander Berggren  1994      27.04  56.62      1:51.93   
  Adam Paulsson  1995      26.11  54.84      2:46.77   
  Arwid Anesten  1995      27.23  56.87      3:43.64   
                     
S02 Lag 1  Simklubben S 02            3:50.44   
  Alexander Dimcevski  1995      27.87  58.34      58.34   
  Filip Holmqvist  1994      25.51  54.24      1:52.58   
  Elias Gausel  1996      27.93  58.74      2:51.32   
  Johannes Sköld  1996      27.75  59.12      3:50.44   
                     
SK Laxen 1  Simklubben Laxen            3:51.36   
  Joakim Jonasson  1987      27.24  58.37      58.37   
  Fredrik Pålsson  1975      27.15  57.45      1:55.82   
  John Olsson  1995      27.36  57.89      2:53.71   
  Mikael Blum  1995      27.80  57.65      3:51.36   
                     
Sk70 Herr Lag 1  Simklubben 1970            3:59.22   
  Hampus Herbertsson  1994      28.07  59.72      59.72   
  Nicklas Peterson  1981      26.48  57.52      1:57.24   
  Christoffer Källén  1993      27.54  58.67      2:55.91   
  Rasmus Källén  1996      29.68  1:03.31      3:59.22   
                     
Vf Sim  Varberg-Falkenberg Sim            4:03.10   
  Pontus Palmqvist  1991      25.79  55.65      55.65   
  Alfred Larsson  1994      29.06  1:01.24      1:56.89   
  Joakim Bresche  1994      28.91  1:01.19      2:58.08   
  Gustav Andersson  1994      29.89  1:05.02      4:03.10   
                     
SK Elfsborg Lag 2 Pojk  Simklubben Elfsborg            4:05.12   
  Daniel Sumi  1997      29.62  1:03.18      1:03.18   
  Jacob Larsson  1992      27.11  57.69      2:00.87   
  Fredrik Olsson  1994      28.39  1:00.57      3:01.44   
  William Reinholdsson  1997      29.99  1:03.68      4:05.12   
                     
SK Laxen 2  Simklubben Laxen            4:16.44   
  Alfred Bjärudd  1996      29.12  1:00.15      1:00.15   
  André Idoffsson  1997      29.91  1:05.75      2:05.90   
  Teodor Widerberg  1998      32.32  1:07.59      3:13.49   
  Manfred Eriksson  1991      29.57  1:02.95      4:16.44   
                     
SS Delfin Lag 1  Simsällskapet Delfin            4:19.77   
  Oliver Gustafsson  1997      29.30  1:00.93      1:00.93   
  Gustav Josterud  1994      30.82  1:05.19      2:06.12   
  Gilbert Erlandsson  1995      28.72  1:02.86      3:08.98   
  Philip Broberg  1994      32.64  1:10.79      4:19.77   
                     
10  SK Laxen 3  Simklubben Laxen            5:21.53   
  Dennis Dukic  2000      34.26  1:13.73      1:13.73   
  Julius Cavalli  1999      38.57  1:21.72      2:35.45   
  Joel Klarén  1997      39.76  1:22.85      3:58.30   
  Nikola Macki´c  1999      39.69  1:23.23      5:21.53   
                     
S02 Lag 2  Simklubben S 02            DSQ   
  Nils Montalva  1993      27.87  58.77      58.77   
  Jakob Schariot  1995              2:00.11   
                     
                     
 
Gren 13, 400m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    1:09.79  2:29.47  3:58.92    5:10.37   
Sofia Svensson  1993  Skövde Simsällskap    1:12.60  2:30.88  4:02.65    5:14.61   
Ida Pettersson  1993  Simklubben Laxen    1:11.67  2:36.33  4:10.47    5:23.95   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    1:16.09  2:37.45  4:15.23    5:27.39   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    1:16.86  2:41.41  4:14.91    5:29.30   
Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim    1:15.29  2:43.52  4:19.36    5:30.50   
Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap    1:18.88  2:49.40  4:24.26    5:40.53   
Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap    35.43  1:17.67  2:00.74    5:40.63   
Hanna Erléus  1997  Simklubben S 02    35.93  1:19.40  2:03.56    5:44.22   
10  Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    37.59  1:21.71  2:08.51    5:45.22   
11  Sandra Olsson  1992  Simklubben S 02    1:17.78  2:48.85  4:30.49    5:47.41   
12  Karin Jarenfors  1993  Simklubben S 02    34.55  1:15.40  1:59.79    5:49.21   
13  Paulina Wiklund-Nilsson  1997  Simsällskapet Delfin    35.77  1:21.10  2:07.20    5:49.56   
14  Johanna Cavalli  1996  Simklubben Laxen    33.84  1:16.30  2:02.31    5:51.40   
15  Hanna Schariot  1993  Simklubben S 02    38.10  1:23.89  2:14.62    6:08.67   
Hanna Thomas  1997  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    30.45  1:06.79  1:45.16    2:16.98   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    30.32  1:08.17  1:46.97    2:19.08   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    31.35  1:07.30  1:47.70    2:20.89   
Emil Bornerheim  1993  Karlskrona Simsällskap    29.48  1:06.21  1:48.94    2:21.28   
Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    33.08  1:11.62  1:53.11    2:26.45   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    32.24  1:11.47  1:55.77    2:28.70   
Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen    32.27  1:14.36  1:56.03    2:30.26   
Fredrik Olsson  1994  Simklubben Elfsborg    32.87  1:14.60  1:56.64    2:31.13   
Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen    31.01  1:11.40  1:56.39    2:31.39   
10  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    33.50  1:12.09  1:57.58    2:31.59   
11  Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    34.32  1:12.63  1:57.93    2:31.62   
12  Elias Gausel  1996  Simklubben S 02    32.30  1:13.47  2:00.12    2:34.32   
13  Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02    33.84  1:15.06  2:00.98    2:34.41   
14  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    33.75  1:14.70  2:00.86    2:35.27   
15  William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg    34.10  1:19.21  2:00.67    2:35.31   
16  Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    34.68  1:15.78  2:00.49    2:35.66   
17  Joakim Bresche  1994  Varberg-Falkenberg Sim    32.86  1:16.17  2:05.42    2:40.13   
18  André Idoffsson  1997  Simklubben Laxen    32.65  1:16.06  2:04.80    2:40.95   
19  Gabriel Rydén  1995  Ängelholms Simsällskap    34.87  1:19.65  2:09.93    2:50.09   
20  Albin Lundell  1997  Simklubben Elfsborg    38.27  1:24.38  2:14.12    2:52.48   
21  William W Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    41.14  1:28.58  2:25.03    3:06.39   
22  Robin Sandgren  1997  Varberg-Falkenberg Sim    38.60  1:27.03  2:25.18    3:08.20   
23  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    41.20  1:28.77  2:29.30    3:13.66   
24  Julius Cavalli  1999  Simklubben Laxen    45.73  1:33.01  2:34.42    3:15.49   
25  Novak Ivosevic  1997  Simklubben Laxen    50.68  1:49.37  2:51.98    3:43.62   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefine Pålsson  1999  Simklubben Laxen            38.45   
Sandra Lange  1999  Älmhults Simsällskap            38.81   
Alva Mickelsson  1999  Turebergs Simklubb            38.90   
Emma Walander  1999  Simklubben Laxen            39.84   
Linnea Dunberg  2000  Varberg-Falkenberg Sim            40.73   
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg            41.70   
Ida Ljungdahl  2000  Älmhults Simsällskap            42.00   
Matilda Pettersson  1999  Varberg-Falkenberg Sim            42.30   
Cim Andersson  1999  Simklubben Laxen            48.23   
10  Moa Ovik  2000  Simklubben Laxen            48.81   
11  Selena Becanovic  2000  Simklubben Laxen            49.08   
12  Josephine Andreasson  1999  Turebergs Simklubb            49.22   
13  Petronella Johansson  2000  Simklubben Laxen            49.36   
14  Sofia Alstéus  1999  Simklubben Elfsborg            50.20   
15  Sofia Bekken  2001  Varberg-Falkenberg Sim            55.08   
16  Sara Westholm  2001  Varberg-Falkenberg Sim            59.48   
17  Moa Bergstedt  2000  Simklubben Laxen            1:01.86   
Anja Ivosevic  1999  Simklubben Laxen            DSQ   
Julia Andersson  1999  Simklubben Laxen            DSQ   
Lovisa Gröndahl  2000  Simklubben Laxen            DSQ   
Petra Markovic  1999  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            34.96   
Ella Fagerström  1998  Simklubben S 02            35.46   
Sanna Westerberg  1998  Karlskrona Simsällskap            36.49   
Fanny Nilsson  1998  Simklubben Laxen            38.59   
Olivia Utter  1998  Varberg-Falkenberg Sim            40.32   
Anna Kvarfordt  1998  Varberg-Falkenberg Sim            43.25   
Sofia Ta  1998  Simklubben Laxen            46.22   
Rebecka Korosec  1998  Simklubben Laxen            48.91   
Alicia Jacobsson  1998  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02            31.96   
Astrid Johansson  1997  Simklubben S 02            32.13   
Hanna Erléus  1997  Simklubben S 02            33.25   
Mathilda Emilsson  1997  Älmhults Simsällskap            35.40   
Victoria Nilsson  1997  Simklubben Laxen            35.85   
Hanna Helin-Nilsson  1997  Simklubben 1970            35.95   
Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen            36.76   
Klara Andersson  1997  Simsällskapet Delfin            37.97   
Benedicte Balslev  1997  Varberg-Falkenberg Sim            39.45   
10  Victoria Frantz  1997  Älmhults Simsällskap            41.19   
11  Tina Njezic  1997  Karlskrona Simsällskap            41.30   
12  Astrid Hörbäck  1997  Varberg-Falkenberg Sim            41.52   
13  Nevena Becanovic  1997  Simklubben Laxen            41.80   
14  Nathalie Shehadeh  1997  Simklubben Laxen            42.01   
15  Sophie Antonsson  1997  Simklubben S 02            42.07   
16  Linnéa Andersson  1997  Simklubben Laxen            42.88   
17  Elsa Wislander Jansson  1997  Turebergs Simklubb            46.41   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Helén Lange  1996  Älmhults Simsällskap            31.02   
Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim            31.02   
Rebecka Winquist  1996  Markaryds Simsällskap            31.20   
Johanna Cavalli  1996  Simklubben Laxen            31.48   
Emelie Quander  1995  Simklubben Laxen            31.78   
Nelly Henriksson  1995  Simklubben Laxen            31.90   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02            32.03   
Angelica Rosengren  1995  Simklubben 1970            32.39   
Felicia Nilsson  1995  Ängelholms Simsällskap            33.37   
10  Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim            34.11   
11  Felicia Torbjörnsson  1995  Simklubben Laxen            34.17   
12  Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02            34.20   
13  Erica Fluur  1995  Simklubben 1970            35.49   
14  Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970            35.60   
15  Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim            35.97   
16  Linnea Kaldrup  1996  Simklubben S 02            36.54   
17  Matilda Bouveng  1996  Turebergs Simklubb            36.60   
18  Amra Radoncic  1995  Simklubben Laxen            37.32   
19  Jelena Dukic  1996  Simklubben Laxen            37.58   
20  Katharina Mirsch  1995  Simklubben Elfsborg            37.59   
21  Sofia Karlborg  1996  Simklubben Laxen            37.68   
22  Emelie Shehadeh  1996  Simklubben Laxen            37.82   
23  Hai Phuong Do  1995  Simklubben Laxen            37.87   
24  Marika Holmefalk  1995  Varberg-Falkenberg Sim            39.88   
25  Frida Folkestad  1996  Simsällskapet Delfin            39.97   
26  Magdalena Holmefalk  1996  Varberg-Falkenberg Sim            40.76   
27  Julia Stendahl  1995  Simklubben 1970            43.39   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Ekstrand  1991  Simklubben Laxen            28.27   
Ida Pettersson  1993  Simklubben Laxen            30.98   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap            31.38   
Karin Kvarfordt  1992  Varberg-Falkenberg Sim            33.49   
Karin Jarenfors  1993  Simklubben S 02            33.52   
Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap            33.69   
Sandra Olsson  1992  Simklubben S 02            34.90   
Lejla Ladjarevic  1993  Simklubben Laxen            35.67   
Nora Haugli Rønvik  1993  Tønsberg Svømmeklubb            35.77   
10  Amanda Movahed  1994  Varberg-Falkenberg Sim            37.23   
11  Pernilla Lindberg  1994  Simklubben S 02            37.57   
12  Hanna Schariot  1993  Simklubben S 02            38.65   
13  Jennifer Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            40.29   
14  Linnéa Rölander  1994  Simklubben 1970            40.30   
15  Frida Isaksson  1994  Simsällskapet Delfin            42.48   
                     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen            35.18   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            38.78   
Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen            40.88   
Viktor Cado  1999  Karlskrona Simsällskap            41.52   
Noah Griphem  1999  Simklubben Elfsborg            45.78   
Nikola Macki´c  1999  Simklubben Laxen            45.93   
Jonas Peterson  1999  Turebergs Simklubb            47.83   
Filip Jelic  1999  Simklubben Elfsborg            56.11   
                     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            32.58   
Fredrik Hjalmarsson  1998  Karlskrona Simsällskap            34.21   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            37.91   
Arman Nakhaei  1998  Simklubben S 02            39.42   
Henrik Postlind  1998  Turebergs Simklubb            39.93   
Alexander Ström  1998  Karlskrona Simsällskap            40.35   
Linus Åberg  1998  Turebergs Simklubb            45.29   
David Nordin  1998  Turebergs Simklubb            47.61   
                     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap            30.66   
Oliver Gustafsson  1997  Simsällskapet Delfin            31.91   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap            33.07   
Alexander Bogesten  1997  Anderstorps Simsällskap            35.48   
Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg            36.81   
Albin Lundell  1997  Simklubben Elfsborg            38.16   
Joel Klarén  1997  Simklubben Laxen            38.49   
Novak Ivosevic  1997  Simklubben Laxen            49.63   
                     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
John Olsson  1995  Simklubben Laxen            28.21   
Niclas Hvalgren  1995  Södertörns Simsällskap            28.32   
Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen            29.80   
Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen            30.00   
Elias Gausel  1996  Simklubben S 02            31.67   
Emil Forsberg  1995  Turebergs Simklubb            32.03   
Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970            32.31   
Casper Eriksson  1996  Simklubben Elfsborg            32.39   
Gilbert Erlandsson  1995  Simsällskapet Delfin            32.41   
10  Gabriel Rydén  1995  Ängelholms Simsällskap            32.63   
11  Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02            33.47   
12  Espen Hanto  1995  Tønsberg Svømmeklubb            35.09   
13  Anton Berglund  1995  Varberg-Falkenberg Sim            37.13   
14  Eirik Osnes  1996  Tønsberg Svømmeklubb            37.81   
                     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Lindau  1990  Karlskrona Simsällskap            25.04   
Mathias Hageneier  1980  Simklubben Laxen            25.38   
Niklas Borin  1989  Turebergs Simklubb            25.93   
Pontus Palmqvist  1991  Varberg-Falkenberg Sim            25.96   
Jonas Jonson  1991  Simklubben Laxen            27.36   
Jacob Larsson  1992  Simklubben Elfsborg            28.04   
Martin Janson  1994  Simklubben S 02            28.17   
Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970            28.68   
Job van Duijnhoven  1988  de Dolfijn            29.27   
10  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            30.64   
11  Alexander Tofilovski  1994  Turebergs Simklubb            31.04   
12  Joakim Bresche  1994  Varberg-Falkenberg Sim            31.34   
13  Fredrik Olsson  1994  Simklubben Elfsborg            32.19   
14  Pontus Johansson  1994  Simklubben Elfsborg            32.78   
15  Gustav Josterud  1994  Simsällskapet Delfin            32.98   
16  Manfred Eriksson  1991  Simklubben Laxen            34.51   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sandra Lange  1999  Älmhults Simsällskap    37.15        1:17.19   
Matilda Pettersson  1999  Varberg-Falkenberg Sim    36.73        1:17.26   
Josefine Pålsson  1999  Simklubben Laxen    37.07        1:17.56   
Hanna Wrethander  1999  Simklubben Laxen    37.53        1:18.74   
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg    38.09        1:21.03   
Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg    39.57        1:22.82   
Emma Walander  1999  Simklubben Laxen    38.35        1:23.27   
Josephine Andreasson  1999  Turebergs Simklubb    40.72        1:25.28   
Cim Andersson  1999  Simklubben Laxen    41.29        1:27.66   
10  Ida Ljungdahl  2000  Älmhults Simsällskap    43.79        1:27.86   
11  Malin Kaldrup  2000  Simklubben S 02    40.65        1:28.35   
12  Alva Mickelsson  1999  Turebergs Simklubb    41.83        1:28.43   
13  Selena Becanovic  2000  Simklubben Laxen    41.32        1:28.75   
14  Lovisa Sterner  1999  Turebergs Simklubb    42.47        1:30.29   
15  Petronella Johansson  2000  Simklubben Laxen    41.69        1:32.48   
16  Moa Bergstedt  2000  Simklubben Laxen    43.85        1:32.94   
17  Moa Ovik  2000  Simklubben Laxen    46.88        1:37.73   
18  Petra Markovic  1999  Simklubben Laxen    47.46        1:39.92   
19  Julia Andersson  1999  Simklubben Laxen    44.47        1:41.27   
20  Lovisa Gröndahl  2000  Simklubben Laxen    50.95        1:49.39   
21  Nanna Sandgren  2003  Varberg-Falkenberg Sim    50.38        1:57.41   
Anja Ivosevic  1999  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Platenik  1998  Simklubben 1970    32.55        1:08.92   
Sanna Westerberg  1998  Karlskrona Simsällskap    34.73        1:12.64   
Fanny Nilsson  1998  Simklubben Laxen    36.25        1:13.56   
Ella Fagerström  1998  Simklubben S 02    35.40        1:14.36   
Bine Bergan  1998  Tønsberg Svømmeklubb    36.11        1:14.81   
Olivia Utter  1998  Varberg-Falkenberg Sim    35.37        1:15.63   
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    36.52        1:16.34   
Matilda Holström  1998  Simklubben Elfsborg    38.18        1:19.55   
Anna Kvarfordt  1998  Varberg-Falkenberg Sim    39.05        1:22.98   
10  Alicia Jacobsson  1998  Simklubben Laxen    39.34        1:23.76   
11  Rebecka Korosec  1998  Simklubben Laxen    40.19        1:25.26   
12  Kajsa Wensing  1998  Föreningen Ale Simmarna    42.53        1:28.18   
13  Sofia Ta  1998  Simklubben Laxen    42.17        1:34.79   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    29.44        1:01.93   
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    30.65        1:02.59   
Hanna Erléus  1997  Simklubben S 02    31.93        1:06.66   
Camilla Cavalli  1997  Simklubben Laxen    31.72        1:06.75   
Astrid Johansson  1997  Simklubben S 02    32.18        1:06.95   
Alexandra Rolf  1997  Simklubben Laxen    32.65        1:09.59   
Hanna Helin-Nilsson  1997  Simklubben 1970    34.14        1:11.61   
Klara Andersson  1997  Simsällskapet Delfin    34.34        1:12.62   
Josefine Karlsson  1997  Varberg-Falkenberg Sim    34.42        1:13.31   
10  Ebba Persson  1997  Simsällskapet Delfin    34.80        1:13.37   
11  Astrid Hörbäck  1997  Varberg-Falkenberg Sim    35.27        1:14.80   
12  Anna Olsson  1997  Turebergs Simklubb    35.79        1:14.83   
13  Mathilda Emilsson  1997  Älmhults Simsällskap    36.84        1:15.55   
14  Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen    36.83        1:16.95   
15  Victoria Frantz  1997  Älmhults Simsällskap    38.59        1:17.41   
16  Tina Njezic  1997  Karlskrona Simsällskap    37.05        1:18.09   
17  Linnéa Andersson  1997  Simklubben Laxen    36.50        1:18.86   
18  Nathalie Shehadeh  1997  Simklubben Laxen    37.91        1:19.77   
19  Benedicte Balslev  1997  Varberg-Falkenberg Sim    38.72        1:21.46   
20  Nevena Becanovic  1997  Simklubben Laxen    38.09        1:21.77   
21  Hanna Thomas  1997  Simklubben Elfsborg    39.69        1:23.52   
22  Elsa Wislander Jansson  1997  Turebergs Simklubb    41.04        1:28.11   
23  Julia Sandberg  1997  Föreningen Ale Simmarna    42.97        1:29.60   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim    29.70        1:02.57   
Rebecka Winquist  1996  Markaryds Simsällskap    30.70        1:04.55   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    31.21        1:04.70   
Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim    31.79        1:05.28   
Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap    31.26        1:05.35   
Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim    30.68        1:05.65   
Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    31.55        1:05.68   
Lina Berg  1996  Simklubben S 02    31.72        1:05.80   
Angelica Yngvesson  1996  Simklubben Elfsborg    31.97        1:07.06   
10  Angelica Rosengren  1995  Simklubben 1970    32.71        1:07.38   
11  Matilda Bouveng  1996  Turebergs Simklubb    32.73        1:08.30   
12  Helén Lange  1996  Älmhults Simsällskap    32.83        1:10.12   
13  Nanna Nissar - Borg  1996  Turebergs Simklubb    33.01        1:10.40   
14  Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970    33.53        1:10.97   
15  Emelie Shehadeh  1996  Simklubben Laxen    35.09        1:11.92   
16  Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim    34.63        1:12.19   
17  Amra Radoncic  1995  Simklubben Laxen    34.21        1:13.15   
18  Erica Fluur  1995  Simklubben 1970    35.38        1:14.07   
19  Jelena Dukic  1996  Simklubben Laxen    35.72        1:14.23   
20  Katharina Mirsch  1995  Simklubben Elfsborg    35.70        1:14.68   
21  Linnea Kaldrup  1996  Simklubben S 02    35.43        1:14.88   
22  Frida Folkestad  1996  Simsällskapet Delfin    35.71        1:15.00   
23  Julia Stendahl  1995  Simklubben 1970    35.65        1:16.19   
24  Linneá Hagborg  1996  Simklubben 1970    36.61        1:17.33   
25  Hai Phuong Do  1995  Simklubben Laxen    36.54        1:17.47   
26  Magdalena Holmefalk  1996  Varberg-Falkenberg Sim    37.14        1:18.82   
27  Marika Holmefalk  1995  Varberg-Falkenberg Sim    38.32        1:22.48   
28  Nikta Emami  1996  Föreningen Ale Simmarna    45.23        1:44.16   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malin Ekstrand  1991  Simklubben Laxen    28.59        59.61   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap    29.36        1:00.98   
Sofia Svensson  1993  Skövde Simsällskap    29.97        1:02.37   
Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg    30.05        1:04.04   
Hanna Gustavsson  1994  Simklubben Elfsborg    30.93        1:04.98   
Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim    31.77        1:05.54   
Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap    31.94        1:06.30   
Pernilla Lindberg  1994  Simklubben S 02    33.30        1:07.79   
Frida Isaksson  1994  Simsällskapet Delfin    34.99        1:14.00   
10  Amanda Movahed  1994  Varberg-Falkenberg Sim    34.57        1:14.75   
11  Linnéa Rölander  1994  Simklubben 1970    36.93        1:18.72   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    36.10        1:13.92   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    36.15        1:15.51   
Viktor Cado  1999  Karlskrona Simsällskap    36.32        1:17.33   
Julius Cavalli  1999  Simklubben Laxen    36.43        1:17.86   
Nikola Macki´c  1999  Simklubben Laxen    38.81        1:19.00   
Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen    38.18        1:19.65   
William W Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    38.93        1:20.04   
Filip Jelic  1999  Simklubben Elfsborg    41.87        1:27.31   
Erik Josefson  2000  Varberg-Falkenberg Sim    40.47        1:29.10   
10  Max Sandgren  1999  Varberg-Falkenberg Sim    42.04        1:31.36   
11  Jonas Peterson  1999  Turebergs Simklubb    42.90        1:31.92   
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    31.34        1:06.36   
Fredrik Hjalmarsson  1998  Karlskrona Simsällskap    32.72        1:08.57   
Alexander Ström  1998  Karlskrona Simsällskap    35.64        1:15.83   
Arman Nakhaei  1998  Simklubben S 02    36.24        1:16.19   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    35.24        1:16.92   
Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  Simklubben S 02    39.02        1:22.72   
Linus Åberg  1998  Turebergs Simklubb    39.00        1:23.44   
Henrik Postlind  1998  Turebergs Simklubb    39.72        1:25.14   
David Nordin  1998  Turebergs Simklubb    41.88        1:32.56   
10  Anton Ivarsbro  1998  Föreningen Ale Simmarna    46.43        1:43.70   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
André Idoffsson  1997  Simklubben Laxen    28.66        1:00.08   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    29.11        1:00.21   
Oliver Gustafsson  1997  Simsällskapet Delfin    29.35        1:01.75   
Daniel Sumi  1997  Simklubben Elfsborg    29.95        1:03.29   
Albin Lundell  1997  Simklubben Elfsborg    32.53        1:08.74   
Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg    32.83        1:08.81   
Alexander Bogesten  1997  Anderstorps Simsällskap    34.12        1:11.10   
William Wensing  1997  Föreningen Ale Simmarna    38.63        1:20.36   
Joel Klarén  1997  Simklubben Laxen    39.04        1:22.42   
10  Linus Persson  1997  Varberg-Falkenberg Sim    38.68        1:26.74   
11  Novak Ivosevic  1997  Simklubben Laxen    42.30        1:28.93   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    28.00        56.04   
Adrian Johannesson  1995  Simklubben Elfsborg    27.59        56.15   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen    27.76        58.11   
Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg    28.31        58.45   
Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    28.86        59.14   
Alfred Ahlberg  1996  Karlskrona Simsällskap    28.94        59.72   
Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    29.05        1:00.18   
Elias Gausel  1996  Simklubben S 02    28.43        1:00.50   
Henrik Bolle  1996  Turebergs Simklubb    29.16        1:01.53   
10  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    30.00        1:03.28   
11  Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02    30.67        1:03.89   
12  Niclas Hvalgren  1995  Södertörns Simsällskap    29.94        1:04.14   
13  Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970    30.75        1:04.62   
14  Casper Eriksson  1996  Simklubben Elfsborg    31.19        1:05.67   
15  Emil Forsberg  1995  Turebergs Simklubb    31.16        1:06.15   
16  Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap    31.10        1:06.18   
17  Gabriel Rydén  1995  Ängelholms Simsällskap    32.00        1:07.96   
18  Espen Hanto  1995  Tønsberg Svømmeklubb    31.81        1:08.06   
19  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    32.59        1:08.54   
20  Gilbert Erlandsson  1995  Simsällskapet Delfin    30.15        1:08.89   
21  Anton Berglund  1995  Varberg-Falkenberg Sim    34.15        1:13.08   
22  Eirik Osnes  1996  Tønsberg Svømmeklubb    34.58        1:13.94   
23  Felix Nilsson  1996  Simklubben Laxen    36.90        1:17.72   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dennis Hedö  1985  Tønsberg Svømmeklubb    25.36        53.18   
Henrik Lindau  1990  Karlskrona Simsällskap    26.20        53.66   
Joakim Hvalgren  1993  Södertörns Simsällskap    26.22        54.99   
Tobias Karlsson  1991  Turebergs Simklubb    26.67        55.57   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    27.03        56.05   
Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    27.82        56.46   
Andreas Hjalmarsson  1994  Karlskrona Simsällskap    27.19        56.59   
Pontus Palmqvist  1991  Varberg-Falkenberg Sim    26.69        57.05   
Jonas Jonson  1991  Simklubben Laxen    27.42        57.93   
10  Fredrik Pålsson  1975  Simklubben Laxen    28.02        57.94   
11  Emil Bornerheim  1993  Karlskrona Simsällskap    27.97        58.15   
12  Nils Montalva  1993  Simklubben S 02    28.17        58.74   
13  Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970    28.74        1:01.31   
14  Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970    28.96        1:01.43   
15  Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    29.54        1:01.47   
16  Alexander Tofilovski  1994  Turebergs Simklubb    30.25        1:02.68   
17  Joakim Bresche  1994  Varberg-Falkenberg Sim    30.75        1:02.75   
18  Manfred Eriksson  1991  Simklubben Laxen    30.09        1:03.08   
19  Gustav Josterud  1994  Simsällskapet Delfin    31.30        1:06.97   
20  Pontus Johansson  1994  Simklubben Elfsborg    33.01        1:07.46   
21  Philip Broberg  1994  Simsällskapet Delfin    34.31        1:12.93   
                     
 
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    40.09  1:24.13  2:09.38    2:55.07   
Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim    40.56  1:25.60  2:11.07    2:56.49   
Lina Berg  1996  Simklubben S 02    40.15  1:25.55  2:11.52    2:56.76   
Josephine Runeke  1991  Karlskrona Simsällskap    40.61  1:25.81  2:11.98    2:57.03   
Astrid Johansson  1997  Simklubben S 02    40.51  1:26.11  2:12.40    2:57.62   
Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap    41.92  1:27.95  2:14.55    3:01.47   
Angelica Rosengren  1995  Simklubben 1970    42.58  1:29.89  2:18.44    3:06.47   
Amanda Platenik  1998  Simklubben 1970    39.14  1:25.28  2:17.06    3:08.00   
Josefine Karlsson  1997  Varberg-Falkenberg Sim    43.23  1:32.07  2:22.23    3:11.60   
10  Felicia Nilsson  1995  Ängelholms Simsällskap    44.09  1:34.62  2:24.65    3:15.12   
11  Jennifer Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    44.03  1:33.82  2:25.33    3:16.74   
12  Sophie Antonsson  1997  Simklubben S 02    45.27  1:35.87  2:26.57    3:16.79   
13  Victoria Frantz  1997  Älmhults Simsällskap    46.71  1:38.74  2:29.84    3:19.09   
14  Linnea Dunberg  2000  Varberg-Falkenberg Sim    45.50  1:38.46  2:32.31    3:24.96   
15  Erica Fluur  1995  Simklubben 1970    46.41  1:38.88  2:32.85    3:25.52   
16  Tina Njezic  1997  Karlskrona Simsällskap    46.86  1:39.69  2:33.71    3:26.57   
17  Matilda Holström  1998  Simklubben Elfsborg    48.21  1:41.69  2:36.23    3:28.41   
18  Nathalie Shehadeh  1997  Simklubben Laxen    48.88  1:45.52  2:41.13    3:34.79   
19  Emma Helgesson  1997  Simklubben Elfsborg    50.93  1:45.75  2:42.46    3:37.75   
20  Rebecka Korosec  1998  Simklubben Laxen    48.94  1:45.52  2:42.68    3:38.89   
21  Nevena Becanovic  1997  Simklubben Laxen    50.02  1:45.84  2:44.02    3:39.64   
22  Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg    52.66  1:49.60  2:47.08    3:42.64   
Paulina Wiklund-Nilsson  1997  Simsällskapet Delfin            DSQ   
Pernilla Lindberg  1994  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
Gren 20, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    35.50  1:14.47  1:53.22    2:33.63   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    36.03  1:16.41  1:56.80    2:34.95   
Fredrik Olsson  1994  Simklubben Elfsborg    35.21  1:15.65  1:56.91    2:35.25   
Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen    36.46  1:18.16  2:01.30    2:45.08   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg    38.09  1:21.35  2:04.66    2:47.06   
Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    37.91  1:22.37  2:06.92    2:51.73   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    38.91  1:22.60  2:08.37    2:52.75   
Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    40.37  1:26.59  2:14.38    3:01.13   
Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap    42.45  1:32.22  2:22.37    3:12.41   
10  Joel Klarén  1997  Simklubben Laxen    47.36  1:41.20  2:35.80    3:29.26   
11  Philip Broberg  1994  Simsällskapet Delfin    44.62  1:40.45  2:37.25    3:29.59   
12  Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  Simklubben S 02    48.70  1:43.98  2:40.23    3:32.12   
13  Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    48.29  1:44.32  2:40.14    3:32.91   
14  Noah Griphem  1999  Simklubben Elfsborg    49.97  1:46.34  2:42.33    3:38.44   
                     
 
Gren 21, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pontus Palmqvist  1991  Varberg-Falkenberg Sim    30.51  1:04.75  1:40.00    2:16.70   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    32.49  1:08.08  1:43.39    2:19.45   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    32.65  1:08.33  1:45.56    2:24.08   
Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg    32.58  1:09.94  1:48.39    2:25.19   
Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    35.99  1:14.60  1:53.69    2:32.36   
Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    35.80  1:14.70  1:55.22    2:35.32   
Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    35.82  1:14.90  1:55.94    2:35.64   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    35.50  1:14.84  1:55.83    2:37.36   
Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02    37.42  1:18.14  1:59.54    2:39.71   
10  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen    38.40  1:22.51  2:06.00    2:47.77   
11  Niclas Hvalgren  1995  Södertörns Simsällskap    37.27  1:20.73  2:05.01    2:48.54   
12  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    42.08  1:29.61  2:16.23    3:02.04   
13  Robin Sandgren  1997  Varberg-Falkenberg Sim    42.24  1:30.04  2:19.14    3:07.46   
14  William W Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    44.86  1:32.07  2:20.25    3:07.51   
15  David Nordin  1998  Turebergs Simklubb    47.16  1:41.38  2:36.38    3:29.00   
16  Max Sandgren  1999  Varberg-Falkenberg Sim    1:48.01  3:39.83      3:39.83   
                     
 
Gren 22, 200m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Svensson  1993  Skövde Simsällskap    34.37  1:10.87  1:46.95    2:22.97   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    35.18  1:11.69  1:49.16    2:27.47   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap    35.69  1:13.99  1:53.92    2:34.72   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    36.79  1:16.47  1:57.64    2:37.02   
Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap    36.11  1:16.39  1:57.62    2:38.25   
Angelica Rosengren  1995  Simklubben 1970    36.05  1:16.05  1:57.53    2:38.95   
Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim    36.68  1:17.60  1:59.22    2:40.69   
Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim    36.94  1:17.86  2:00.02    2:41.43   
Hanna Erléus  1997  Simklubben S 02    37.72  1:18.74  2:01.02    2:42.22   
10  Helén Lange  1996  Älmhults Simsällskap    38.27  1:19.86  2:03.82    2:47.62   
11  Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    38.96  1:22.23  2:05.31    2:48.94   
12  Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap    38.89  1:22.07  2:06.30    2:49.49   
13  Matilda Bouveng  1996  Turebergs Simklubb    39.91  1:22.72  2:07.12    2:50.10   
14  Felicia Torbjörnsson  1995  Simklubben Laxen    39.60  1:23.64  2:08.59    2:52.08   
15  Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg    39.73  1:23.52  2:08.97    2:54.67   
16  Pernilla Lindberg  1994  Simklubben S 02    41.06  1:25.37  2:10.58    2:55.43   
17  Sanna Westerberg  1998  Karlskrona Simsällskap    40.81  1:25.81  2:11.38    2:55.74   
18  Astrid Hörbäck  1997  Varberg-Falkenberg Sim    39.64  1:25.45  2:12.28    2:58.18   
19  Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen    42.12  1:27.28  2:14.31    2:59.75   
20  Mathilda Emilsson  1997  Älmhults Simsällskap    42.51  1:28.46  2:14.93    3:00.26   
21  Linneá Hagborg  1996  Simklubben 1970    40.28  1:26.80  2:14.38    3:00.30   
22  Emelie Shehadeh  1996  Simklubben Laxen    42.46  1:28.29  2:14.17    3:00.46   
23  Linnea Kaldrup  1996  Simklubben S 02    42.51  1:29.15  2:15.83    3:02.71   
24  Alexandra Rolf  1997  Simklubben Laxen    42.88  1:29.88  2:16.74    3:03.04   
25  Magdalena Holmefalk  1996  Varberg-Falkenberg Sim    43.91  1:31.65  2:21.43    3:05.70   
26  Matilda Pettersson  1999  Varberg-Falkenberg Sim    43.50  1:30.48  2:19.38    3:06.11   
27  Hai Phuong Do  1995  Simklubben Laxen    45.22  1:34.16  2:21.78    3:09.26   
28  Emma Walander  1999  Simklubben Laxen    44.05  1:33.45  2:22.64    3:12.03   
29  Linnéa Andersson  1997  Simklubben Laxen    42.11  1:31.21  2:22.27    3:14.82   
30  Sandra Lange  1999  Älmhults Simsällskap    44.93  1:35.22  2:27.02    3:15.95   
31  Kajsa Wensing  1998  Föreningen Ale Simmarna    50.88  1:45.35  2:39.55    3:31.66   
32  Sofia Ta  1998  Simklubben Laxen    50.26  1:47.85  2:46.53    3:41.74   
Olivia Utter  1998  Varberg-Falkenberg Sim            DNS   
                     
 
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    45.88        1:33.41   
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen    45.29        1:34.37   
Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen    45.53        1:35.90   
Noah Griphem  1999  Simklubben Elfsborg    48.50        1:41.18   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    48.33        1:41.41   
Viktor Cado  1999  Karlskrona Simsällskap    50.56        1:45.38   
Erik Josefson  2000  Varberg-Falkenberg Sim    50.85        1:49.53   
Filip Jelic  1999  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    41.01        1:26.96   
Fredrik Hjalmarsson  1998  Karlskrona Simsällskap    40.64        1:26.99   
Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  Simklubben S 02    46.12        1:36.66   
Alexander Ström  1998  Karlskrona Simsällskap    46.75        1:38.90   
David Nordin  1998  Turebergs Simklubb    50.20        1:47.63   
Henrik Postlind  1998  Turebergs Simklubb    50.13        1:47.85   
                     
 
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg    36.55        1:18.04   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    37.48        1:19.73   
Oliver Gustafsson  1997  Simsällskapet Delfin    38.83        1:22.81   
Daniel Sumi  1997  Simklubben Elfsborg    39.67        1:25.07   
Alexander Bogesten  1997  Anderstorps Simsällskap    40.25        1:25.22   
Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg    43.75        1:32.53   
Albin Lundell  1997  Simklubben Elfsborg    44.04        1:33.08   
Joel Klarén  1997  Simklubben Laxen    45.42        1:35.12   
William Wensing  1997  Föreningen Ale Simmarna    46.31        1:36.80   
                     
 
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    32.88        1:09.89   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    35.20        1:15.48   
Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    37.11        1:18.65   
Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen    38.15        1:22.25   
Elias Gausel  1996  Simklubben S 02    40.60        1:24.89   
Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen    39.64        1:25.01   
Espen Hanto  1995  Tønsberg Svømmeklubb    41.72        1:29.95   
Anton Berglund  1995  Varberg-Falkenberg Sim    41.85        1:32.04   
Henrik Bolle  1996  Turebergs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    32.14        1:10.26   
Job van Duijnhoven  1988  de Dolfijn    35.86        1:17.25   
Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    36.63        1:17.36   
Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    35.34        1:18.33   
Joakim Hvalgren  1993  Södertörns Simsällskap            DNS   
Fredrik Olsson  1994  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Dunberg  2000  Varberg-Falkenberg Sim    45.23        1:36.11   
Selena Becanovic  2000  Simklubben Laxen    45.05        1:38.36   
Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg    48.50        1:40.66   
Alva Mickelsson  1999  Turebergs Simklubb    48.66        1:41.07   
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg    49.48        1:42.72   
Emma Walander  1999  Simklubben Laxen    48.04        1:42.75   
Sofia Alstéus  1999  Simklubben Elfsborg    49.94        1:45.22   
Josephine Andreasson  1999  Turebergs Simklubb    51.11        1:47.66   
Lovisa Sterner  1999  Turebergs Simklubb    51.07        1:49.59   
10  Elin Wendt  1999  Simklubben S 02    53.07        1:51.10   
11  Regina Borg Wermäng  1999  Simklubben S 02    51.65        1:51.29   
12  Malin Kaldrup  2000  Simklubben S 02    53.72        1:53.92   
13  Cim Andersson  1999  Simklubben Laxen    54.81        1:58.26   
14  Petronella Johansson  2000  Simklubben Laxen    56.30        2:00.61   
15  Cornelia Almqvist  2002  Varberg-Falkenberg Sim    59.73        2:03.12   
16  Moa Bergstedt  2000  Simklubben Laxen    1:01.91        2:12.96   
17  Moa Ovik  2000  Simklubben Laxen    1:01.35        2:13.56   
Julia Andersson  1999  Simklubben Laxen            DNS   
Petra Markovic  1999  Simklubben Laxen            DNS   
                     
 
Gren 24, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Platenik  1998  Simklubben 1970    38.88        1:24.17   
Matilda Holström  1998  Simklubben Elfsborg    45.19        1:34.41   
Rebecka Korosec  1998  Simklubben Laxen    45.10        1:34.55   
Bine Bergan  1998  Tønsberg Svømmeklubb    45.00        1:35.27   
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    47.48        1:38.14   
Ella Fagerström  1998  Simklubben S 02    47.16        1:38.41   
Alicia Jacobsson  1998  Simklubben Laxen    48.39        1:43.66   
Sofia Ta  1998  Simklubben Laxen    53.40        1:53.36   
Isidora Kovijanic  1998  Simklubben Laxen    52.71        1:54.74   
Olivia Utter  1998  Varberg-Falkenberg Sim            DNS   
                     
 
Gren 24, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Astrid Johansson  1997  Simklubben S 02    37.95        1:21.17   
Josefine Karlsson  1997  Varberg-Falkenberg Sim    40.23        1:25.74   
Paulina Wiklund-Nilsson  1997  Simsällskapet Delfin    39.34        1:26.55   
Tina Njezic  1997  Karlskrona Simsällskap    42.50        1:31.02   
Klara Andersson  1997  Simsällskapet Delfin    42.28        1:33.12   
Sophie Antonsson  1997  Simklubben S 02    44.40        1:33.80   
Anna Olsson  1997  Turebergs Simklubb    44.52        1:34.34   
Alva Laurén  1997  Varberg-Falkenberg Sim    45.06        1:35.24   
Mathilda Emilsson  1997  Älmhults Simsällskap    45.41        1:36.03   
10  Benedicte Balslev  1997  Varberg-Falkenberg Sim    45.95        1:36.42   
11  Emma Helgesson  1997  Simklubben Elfsborg    50.22        1:45.26   
12  Matilda Wendt  1997  Simklubben S 02    51.44        1:50.96   
Julia Sandberg  1997  Föreningen Ale Simmarna            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Berg  1996  Simklubben S 02    36.91        1:18.35   
Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim    37.30        1:20.65   
Rebecka Winquist  1996  Markaryds Simsällskap    39.21        1:22.48   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    39.16        1:22.81   
Angelica Rosengren  1995  Simklubben 1970    41.08        1:26.82   
Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970    42.12        1:29.49   
Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim    42.89        1:31.69   
Erica Fluur  1995  Simklubben 1970    45.09        1:34.21   
Katharina Mirsch  1995  Simklubben Elfsborg    45.92        1:37.52   
10  Amra Radoncic  1995  Simklubben Laxen    46.72        1:40.95   
11  Magdalena Holmefalk  1996  Varberg-Falkenberg Sim    51.24        1:45.87   
12  Marika Holmefalk  1995  Varberg-Falkenberg Sim    49.10        1:45.92   
13  Nikta Emami  1996  Föreningen Ale Simmarna    51.14        1:48.11   
14  Linneá Hagborg  1996  Simklubben 1970    50.94        1:48.65   
Felicia Torbjörnsson  1995  Simklubben Laxen            DNS   
                     
 
Gren 24, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Svensson  1993  Skövde Simsällskap    39.44        1:22.06   
Josephine Runeke  1991  Karlskrona Simsällskap    39.88        1:24.01   
Ida Pettersson  1993  Simklubben Laxen    40.19        1:24.79   
Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim    41.42        1:28.19   
Hanna Schariot  1993  Simklubben S 02    40.87        1:28.41   
Linnéa Rölander  1994  Simklubben 1970    43.36        1:32.36   
Pernilla Lindberg  1994  Simklubben S 02    45.31        1:35.92   
                     
 
Gren 25, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen            31.70   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg            32.87   
Julius Cavalli  1999  Simklubben Laxen            32.97   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            33.16   
Viktor Cado  1999  Karlskrona Simsällskap            33.36   
William W Holappa  1999  Simklubben Elfsborg            35.38   
Nikola Macki´c  1999  Simklubben Laxen            35.59   
Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen            35.82   
Noah Griphem  1999  Simklubben Elfsborg            37.02   
10  Erik Josefson  2000  Varberg-Falkenberg Sim            37.34   
11  Filip Jelic  1999  Simklubben Elfsborg            37.78   
12  Jonas Peterson  1999  Turebergs Simklubb            38.56   
13  Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen            39.74   
14  Max Sandgren  1999  Varberg-Falkenberg Sim            40.17   
                     
 
Gren 25, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            30.20   
Fredrik Hjalmarsson  1998  Karlskrona Simsällskap            30.68   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            33.14   
Alexander Ström  1998  Karlskrona Simsällskap            33.16   
Arman Nakhaei  1998  Simklubben S 02            33.44   
Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  Simklubben S 02            34.59   
Henrik Postlind  1998  Turebergs Simklubb            35.02   
David Nordin  1998  Turebergs Simklubb            37.51   
Linus Åberg  1998  Turebergs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 25, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
André Idoffsson  1997  Simklubben Laxen            26.75   
Oliver Gustafsson  1997  Simsällskapet Delfin            27.80   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            28.07   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap            28.32   
Daniel Sumi  1997  Simklubben Elfsborg            28.33   
Robin Sandgren  1997  Varberg-Falkenberg Sim            31.07   
Albin Lundell  1997  Simklubben Elfsborg            31.09   
Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg            31.15   
Alexander Bogesten  1997  Anderstorps Simsällskap            32.60   
10  Rickard Tillman  1997  Föreningen Ale Simmarna            32.90   
11  William Wensing  1997  Föreningen Ale Simmarna            33.90   
12  Joel Klarén  1997  Simklubben Laxen            35.32   
13  Linus Persson  1997  Varberg-Falkenberg Sim            35.49   
                     
 
Gren 25, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg            26.27   
Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen            26.53   
Elias Gausel  1996  Simklubben S 02            26.54   
Niclas Hvalgren  1995  Södertörns Simsällskap            27.47   
Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen            27.71   
Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen            27.74   
Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02            27.86   
Emil Forsberg  1995  Turebergs Simklubb            27.97   
Gilbert Erlandsson  1995  Simsällskapet Delfin            27.97   
10  Henrik Bolle  1996  Turebergs Simklubb            28.28   
11  Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02            28.29   
12  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen            28.94   
13  Casper Eriksson  1996  Simklubben Elfsborg            29.17   
14  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen            29.38   
15  Espen Hanto  1995  Tønsberg Svømmeklubb            30.06   
16  Anton Berglund  1995  Varberg-Falkenberg Sim            31.41   
17  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg            31.57   
18  Eirik Osnes  1996  Tønsberg Svømmeklubb            31.89   
19  Felix Nilsson  1996  Simklubben Laxen            32.91   
                     
 
Gren 25, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennis Hedö  1985  Tønsberg Svømmeklubb            23.78   
Henrik Lindau  1990  Karlskrona Simsällskap            24.10   
Niklas Borin  1989  Turebergs Simklubb            24.63   
Joakim Hvalgren  1993  Södertörns Simsällskap            24.85   
Tobias Karlsson  1991  Turebergs Simklubb            25.03   
Pontus Palmqvist  1991  Varberg-Falkenberg Sim            25.49   
Andreas Hjalmarsson  1994  Karlskrona Simsällskap            25.72   
Emil Bornerheim  1993  Karlskrona Simsällskap            25.99   
Jonas Jonson  1991  Simklubben Laxen            26.16   
10  Martin Janson  1994  Simklubben S 02            26.18   
11  Joakim Jonasson  1987  Simklubben Laxen            26.26   
12  Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970            26.59   
13  Jacob Larsson  1992  Simklubben Elfsborg            26.79   
14  Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg            26.90   
15  Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970            27.09   
16  Job van Duijnhoven  1988  de Dolfijn            27.30   
17  Joakim Bresche  1994  Varberg-Falkenberg Sim            27.99   
18  Manfred Eriksson  1991  Simklubben Laxen            28.24   
19  Alexander Tofilovski  1994  Turebergs Simklubb            28.27   
20  Gustav Josterud  1994  Simsällskapet Delfin            28.81   
21  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            29.25   
22  Philip Broberg  1994  Simsällskapet Delfin            30.81   
22  Pontus Johansson  1994  Simklubben Elfsborg            30.81   
Mathias Hageneier  1980  Simklubben Laxen            DNS   
Robin Henriksson  1987  Simklubben Laxen            DNS   
                     
 
Gren 26, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Pettersson  1999  Varberg-Falkenberg Sim            34.10   
Josefine Pålsson  1999  Simklubben Laxen            34.19   
Hanna Wrethander  1999  Simklubben Laxen            34.44   
Sandra Lange  1999  Älmhults Simsällskap            35.05   
Regina Borg Wermäng  1999  Simklubben S 02            36.47   
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg            36.49   
Emma Walander  1999  Simklubben Laxen            36.51   
Linnea Dunberg  2000  Varberg-Falkenberg Sim            36.62   
Josephine Andreasson  1999  Turebergs Simklubb            37.45   
10  Alva Mickelsson  1999  Turebergs Simklubb            37.48   
11  Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg            38.01   
12  Lovisa Sterner  1999  Turebergs Simklubb            38.04   
13  Petronella Johansson  2000  Simklubben Laxen            38.37   
14  Malin Kaldrup  2000  Simklubben S 02            38.48   
15  Cim Andersson  1999  Simklubben Laxen            38.66   
16  Sofia Alstéus  1999  Simklubben Elfsborg            38.83   
17  Selena Becanovic  2000  Simklubben Laxen            38.84   
18  Moa Bergstedt  2000  Simklubben Laxen            39.06   
19  Elin Wendt  1999  Simklubben S 02            39.23   
20  Clara Balslev  2001  Varberg-Falkenberg Sim            40.32   
21  Moa Ovik  2000  Simklubben Laxen            42.19   
22  Sofia Bekken  2001  Varberg-Falkenberg Sim            42.57   
23  Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen            44.91   
24  Cornelia Almqvist  2002  Varberg-Falkenberg Sim            48.94   
25  Elsa Wahlbeck  2002  Simklubben Laxen            49.08   
26  Nanna Sandgren  2003  Varberg-Falkenberg Sim            49.50   
Julia Andersson  1999  Simklubben Laxen            DNS   
Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen            DNS   
                     
 
Gren 26, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Platenik  1998  Simklubben 1970            31.22   
Fanny Nilsson  1998  Simklubben Laxen            32.24   
Sanna Westerberg  1998  Karlskrona Simsällskap            32.85   
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            33.01   
Ella Fagerström  1998  Simklubben S 02            33.22   
Bine Bergan  1998  Tønsberg Svømmeklubb            34.26   
Anna Kvarfordt  1998  Varberg-Falkenberg Sim            35.58   
Matilda Holström  1998  Simklubben Elfsborg            35.75   
Rebecka Korosec  1998  Simklubben Laxen            36.88   
10  Alicia Jacobsson  1998  Simklubben Laxen            37.43   
11  Kajsa Wensing  1998  Föreningen Ale Simmarna            37.80   
12  Sofia Ta  1998  Simklubben Laxen            38.21   
13  Isidora Kovijanic  1998  Simklubben Laxen            39.70   
Olivia Utter  1998  Varberg-Falkenberg Sim            DNS   
                     
 
Gren 26, 50m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap            28.31   
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02            28.51   
Hanna Erléus  1997  Simklubben S 02            29.91   
Camilla Cavalli  1997  Simklubben Laxen            30.68   
Astrid Johansson  1997  Simklubben S 02            31.33   
Ebba Persson  1997  Simsällskapet Delfin            31.49   
Hanna Helin-Nilsson  1997  Simklubben 1970            31.69   
Klara Andersson  1997  Simsällskapet Delfin            31.91   
Victoria Nilsson  1997  Simklubben Laxen            32.87   
10  Alexandra Rolf  1997  Simklubben Laxen            32.88   
11  Josefine Karlsson  1997  Varberg-Falkenberg Sim            32.90   
12  Astrid Hörbäck  1997  Varberg-Falkenberg Sim            33.00   
13  Anna Olsson  1997  Turebergs Simklubb            33.69   
14  Tina Njezic  1997  Karlskrona Simsällskap            34.00   
15  Mathilda Emilsson  1997  Älmhults Simsällskap            34.23   
16  Nevena Becanovic  1997  Simklubben Laxen            34.73   
17  Sophie Antonsson  1997  Simklubben S 02            34.87   
18  Nathalie Shehadeh  1997  Simklubben Laxen            35.18   
19  Linnéa Andersson  1997  Simklubben Laxen            35.63   
20  Hanna Thomas  1997  Simklubben Elfsborg            35.69   
21  Alva Laurén  1997  Varberg-Falkenberg Sim            37.74   
22  Benedicte Balslev  1997  Varberg-Falkenberg Sim            38.29   
23  Julia Sandberg  1997  Föreningen Ale Simmarna            40.30   
24  Matilda Wendt  1997  Simklubben S 02            42.04   
                     
 
Gren 26, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02            29.01   
Rebecka Winquist  1996  Markaryds Simsällskap            29.09   
Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim            29.11   
Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim            29.30   
Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim            29.47   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02            29.80   
Angelica Yngvesson  1996  Simklubben Elfsborg            30.26   
Johanna Cavalli  1996  Simklubben Laxen            30.42   
Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap            30.64   
10  Emelie Quander  1995  Simklubben Laxen            30.65   
11  Helén Lange  1996  Älmhults Simsällskap            30.66   
12  Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970            30.85   
13  Lina Berg  1996  Simklubben S 02            31.05   
14  Matilda Bouveng  1996  Turebergs Simklubb            31.21   
15  Nanna Nissar - Borg  1996  Turebergs Simklubb            31.36   
16  Angelica Rosengren  1995  Simklubben 1970            31.65   
17  Sofia Karlborg  1996  Simklubben Laxen            31.88   
18  Linnea Kaldrup  1996  Simklubben S 02            32.05   
19  Felicia Torbjörnsson  1995  Simklubben Laxen            32.11   
20  Julia Stendahl  1995  Simklubben 1970            32.34   
21  Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim            32.63   
22  Emelie Shehadeh  1996  Simklubben Laxen            32.70   
23  Hai Phuong Do  1995  Simklubben Laxen            32.85   
24  Frida Folkestad  1996  Simsällskapet Delfin            33.02   
25  Amra Radoncic  1995  Simklubben Laxen            33.28   
26  Erica Fluur  1995  Simklubben 1970            34.06   
27  Jelena Dukic  1996  Simklubben Laxen            34.29   
28  Katharina Mirsch  1995  Simklubben Elfsborg            34.67   
29  Magdalena Holmefalk  1996  Varberg-Falkenberg Sim            34.76   
30  Linneá Hagborg  1996  Simklubben 1970            36.32   
31  Marika Holmefalk  1995  Varberg-Falkenberg Sim            36.41   
32  Nikta Emami  1996  Föreningen Ale Simmarna            43.69   
                     
 
Gren 26, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Ekstrand  1991  Simklubben Laxen            27.24   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap            27.59   
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02            27.96   
Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg            28.60   
Elin Harnebrandt  1988  Göteborg Sim            29.32   
Hanna Gustavsson  1994  Simklubben Elfsborg            29.72   
Ida Pettersson  1993  Simklubben Laxen            29.78   
Josephine Runeke  1991  Karlskrona Simsällskap            29.93   
Karin Kvarfordt  1992  Varberg-Falkenberg Sim            30.16   
10  Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim            30.74   
11  Karin Jarenfors  1993  Simklubben S 02            30.82   
12  Lejla Ladjarevic  1993  Simklubben Laxen            31.21   
13  Pernilla Lindberg  1994  Simklubben S 02            31.34   
14  Frida Isaksson  1994  Simsällskapet Delfin            32.80   
15  Nora Haugli Rønvik  1993  Tønsberg Svømmeklubb            34.15   
16  Linnéa Rölander  1994  Simklubben 1970            34.46   
                     
 
Gren 27, 1500m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Adrian Johannesson  1995  Simklubben Elfsborg    1:03.13  2:12.65  3:22.66  4:33.97  17:42.39   
          5:45.94  6:58.54  8:11.36  9:23.07     
          10:35.36  11:47.38  12:59.79  14:12.26     
          15:23.05  16:32.76         
Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02    1:06.30  2:18.11  3:31.40  4:44.82  18:18.27   
          5:58.86  7:13.40  8:27.32  9:42.03     
          10:56.79  12:10.92  13:25.04  14:39.70     
          15:54.33  17:07.79         
Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    1:08.15  2:22.40  3:37.14  4:51.31  18:29.94   
          6:05.88  7:19.63  8:33.08  9:46.57     
          11:00.90  12:15.41  13:30.44  14:45.27     
          16:00.80  17:16.76         
Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    1:07.02  2:19.66  3:34.05  4:48.77  18:44.97   
          6:03.96  7:18.59  8:32.74  9:47.42     
          11:02.25  12:18.00  13:34.43  14:51.99     
          16:10.52  17:27.95         
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    1:10.12  2:26.32  3:42.82  4:59.59  18:52.45   
          6:15.48  7:31.97  8:48.32  10:04.28     
          11:20.05  12:36.29  13:52.04  15:07.84     
          16:24.31  17:39.41         
Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970    1:07.06  2:21.47  3:37.76  4:53.82  19:19.35   
          6:11.23  7:29.80  8:48.51  10:06.90     
          11:24.32  12:43.53  14:06.68  15:24.98     
          16:45.19  18:04.80         
Pontus Johansson  1994  Simklubben Elfsborg    1:14.85  2:35.73  3:56.95  5:18.88  20:24.68   
          6:41.64  8:04.84  9:27.63  10:50.85     
          12:14.08  13:36.92  15:00.08  16:22.88     
          17:44.95  19:06.33         
Philip Broberg  1994  Simsällskapet Delfin    1:15.01  2:37.80  4:01.72  5:26.68  21:03.72   
          6:51.88  8:16.49  9:41.11  11:06.73     
          12:31.69  13:56.80  15:23.16  16:48.53     
          18:14.13  19:39.59         
Alexander Ström  1998  Karlskrona Simsällskap    1:21.18  2:52.29  4:25.62  5:57.90  22:53.43   
          7:29.51  9:02.67  10:36.00  12:10.00     
          13:41.58  15:14.16  16:48.54  18:21.38     
          19:53.37  21:25.76         
10  Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  Simklubben S 02    1:31.11  3:13.96  4:57.96  6:42.74  25:31.04   
          8:27.06  10:13.13  11:56.76  13:40.11     
          15:23.86  17:07.28  18:48.39  20:29.87     
          22:12.21  23:54.51         
                     
 
Gren 28, 4X100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Skövde SS Damer [1994]  1994  Skövde Simsällskap            4:05.94   
  Louise Hjalmarsson  1997      30.02  1:03.20      1:03.20   
  Sofia Svensson  1993      28.48  1:00.01      2:03.21   
  Lisen Andersson  1994      29.77  1:02.40      3:05.61   
  Caroline Johansson  1992      28.37  1:00.33      4:05.94   
                     
S02 Lag 1  Simklubben S 02            4:11.97   
  Klara Simonsson  1995      30.97  1:04.81      1:04.81   
  Ebba Hellström  1992      29.43  1:01.48      2:06.29   
  Erica Dahlgren  1997      29.85  1:02.60      3:08.89   
  Tilde Lundmark  1995      29.50  1:03.08      4:11.97   
                     
Vf Sim 1  Varberg-Falkenberg Sim            4:15.05   
  Nike Kruners  1996      30.58  1:03.65      1:03.65   
  Elin Palmqvist  1995      30.23  1:04.03      2:07.68   
  Ida Laurén  1994      30.58  1:03.66      3:11.34   
  Elin Kvarnemar  1995      29.59  1:03.71      4:15.05   
                     
SK Laxen 1  Simklubben Laxen            4:21.94   
  Ida Pettersson  1993      31.37  1:05.52      1:05.52   
  Malin Ekstrand  1991      28.95  1:00.88      2:06.40   
  Emelie Quander  1995      32.21  1:08.08      3:14.48   
  Johanna Cavalli  1996      31.36  1:07.46      4:21.94   
                     
S02 Lag 2  Simklubben S 02            4:23.74   
  Astrid Johansson  1997      32.40  1:08.28      1:08.28   
  Julia Bellvik  1996      30.14  1:03.15      2:11.43   
  Lina Berg  1996      31.26  1:05.57      3:17.00   
  Hanna Erléus  1997      31.23  1:06.74      4:23.74   
                     
SK Elfsborg Lag 1 Flick  Simklubben Elfsborg            4:28.31   
  Hanna Gustavsson  1994      31.66  1:05.29      1:05.29   
  Lovisa Linderholm  1994      29.89  1:02.97      2:08.26   
  Angelica Yngvesson  1996      31.40  1:07.32      3:15.58   
  Katharina Mirsch  1995      34.05  1:12.73      4:28.31   
                     
S02 Lag 3  Simklubben S 02            4:37.83   
  Karin Jarenfors  1993      32.01  1:06.89      1:06.89   
  Pernilla Lindberg  1994      33.05  1:07.43      2:14.32   
  Hanna Schariot  1993      34.00  1:11.37      3:25.69   
  Linnea Kaldrup  1996      33.58  1:12.14      4:37.83   
                     
SK Laxen 2  Simklubben Laxen            4:39.03   
  Camilla Cavalli  1997      32.69  1:09.47      1:09.47   
  Alexandra Rolf  1997      33.30  1:10.81      2:20.28   
  Lejla Ladjarevic  1993      32.77  1:09.00      3:29.28   
  Felicia Torbjörnsson  1995      32.61  1:09.75      4:39.03   
                     
Sk70 Damer Lag 1  Simklubben 1970            4:45.17   
  Hanna Helin-Nilsson  1997      33.41  1:10.78      1:10.78   
  Angelica Rosengren  1995      31.65  1:07.20      2:17.98   
  Julia Stendahl  1995      33.98  1:13.01      3:30.99   
  Erica Fluur  1995      35.32  1:14.18      4:45.17   
                     
10  SK Laxen 3  Simklubben Laxen            4:56.88   
  Victoria Nilsson  1997      33.83  1:10.78      1:10.78   
  Sofia Karlborg  1996      33.66  1:12.18      2:22.96   
  Jelena Dukic  1996      36.87  1:17.93      3:40.89   
  Emelie Shehadeh  1996      36.71  1:15.99      4:56.88   
                     
11  Vf Sim 2  Varberg-Falkenberg Sim            4:58.19   
  Josefine Karlsson  1997      33.18  1:10.80      1:10.80   
  Linnea Kobel  1996      34.27  1:12.58      2:23.38   
  Astrid Hörbäck  1997      34.61  1:15.65      3:39.03   
  Magdalena Holmefalk  1996      37.61  1:19.16      4:58.19   
                     
12  Vf Sim 4  Varberg-Falkenberg Sim            6:15.34   
  Linnea Dunberg  2000      37.26  1:19.44      1:19.44   
  Alva Laurén  1997      39.38  1:24.60      2:44.04   
  Sofia Bekken  2001      47.64  1:46.92      4:30.96   
  Clara Balslev  2001      43.78  1:44.38      6:15.34   
                     
Vf Sim 3  Varberg-Falkenberg Sim            DSQ